Jiří Antoš se zapojil do reality show Milionář mezi námi. Video: FTV Prima

Český milionář promluvil o těžké autonehodě, po níž měl jít do invalidního důchodu: V trabantu seděla celá rodina

Jedním z účastníků nové reality show Milionář mezi námi je majitel úspěšné truhlářské firmy a největšího zábavního parku u nás Jiří Antoš. Pořad jej zavedl do Ostravy, kde pracoval jako dobrovolník v charitativních organizacích Mens Sana. Zapojil se do činnosti čtvrti Bedřiška nebo romského boxovacího klubu pro mladé talenty.

„Asi to není pro každého, ale pro mě to byla radost a nepřenosná zkušenost. Poznal jsem silné příběhy, a díky nim získal přátele a prožil to, co bych normálně neprožil,“ shrnul svou zkušenost.

Z luxusu na ubytovnu. Karel Janeček a další čeští milionáři si vyzkoušeli, jaké je žít s 550 Kč na týden

Antoš pochází z rodiny, která si sice nežila nad poměry, ale nebyla v ní nouze. Vyučil se, poté vystudoval průmyslovku a pracoval jako truhlář nebo jako restaurátor starožitného nábytku. Moc tehdy nevydělával a rozhodl se to změnit. Na zahrádce u domu si proto udělal dílnu.

„Tam jsme v roce 1988 ještě se třemi kolegy odešli od bývalého podniku. Pracovali jsme pod hlavičkou JZD, ale víceméně jsme si museli všechny zakázky shánět sami, a tak se dá říct, že jsem podnikal už za socialismu. Říkali nám ‚Zázrační truhláři‘, protože jsme každý měsíc přinesli vysokou fakturaci, a režie byla minimální,“ popsal své začátky.

Úspěšný start podnikání ale narušila těžká autonehoda.

„Zdokonaloval jsem manželku v řízení. Jeli jsme i s dětmi trabantem po dálnici. Synovi byly necelé dva roky a dceři dva měsíce. Bylo šero, mírně namrzlo a moje žena předjížděla na dálnici sypací vůz. Asi se nesoustředila, lekla se, že je moc blízko svodidlům a prudce to strhla doprava. Šli jsme do smyku a několikrát přes střechu,“ řekl. Vážnější zranění měl pouze on.

„Měl jsem pak jít do invalidního důchodu. Věděl jsem, že si k němu budu chtít přivydělávat restaurováním nábytku. Nakonec ten přivýdělek byl takový, že jsem se styděl si o ten invalidní důchod jít žádat,“ svěřil. Zdravotním problémům navzdory tak v práci pokračoval.

I když se v podnikání dařilo, s penězi Antoš zacházel opatrně a všechny je investoval zpět do firmy. „Moje žena tehdy ještě prala na valše. Když se jí rozbil rámeček a požádala mě, abych ho vzal na dílnu opravit, styděl jsem se a koupil jí pračku,“ smál se při vzpomínce na své začátky.

DJ a sexy multimilionář neztrácejí humor: V době koronaviru přestali hrát poker o peníze, na stůl položili toaleťák

Do pořadu, který bude Prima vysílat od 30. listopadu, se dále zapojili Karel Janeček, Václav Staněk, Simona Kijonková, Lenka Hlavatá, Petra Plemlová a Martin Hausenblas.

Všichni na týden vyměnili komfort za ubytovnu a levné jídlo a v přestrojení a s 550 korunami v kapse v sedmi městech pomáhali zdravotně či sociálně znevýhodněným. Na konci z vlastních peněz věnovali statisíce těm, kteří to podle jejich vlastního uvážení potřebují.

Jiří Antoš daroval organizacím, s nimiž v průběhu týdne pracoval, půl milionu korun. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků