Marcelu drží nad vodou její blízcí

Marcelu drží nad vodou její blízcí Foto: archiv Magda Malá

Březinová promluvila o Vánocích, které poprvé stráví bez manžela

16. prosince 2011 8:42

Před svátky se snaží Marcela Březinová (57) maximálně zaměstnat. Člověk nemusí být studovaný psycholog, aby mu došlo, že se zpěvačka snaží přebít prací myšlenky na manžela Zdeňka Švarce (+57), který před ani ne půl rokem dobrovolně odešel z tohoto světa.

„Když se zamyslíte nad samotným smyslem Vánoc, uvědomíte si, že jsou to svátky naděje a já je takto letos budu vnímat,“ říká Březinová, která se snaží neztrácet pozitivní přístup k životu hlavně kvůli svým dětem – synovi Ondřejovi (18) a dcerce Vandě (16). „Jakmile má člověk kolem sebe rodinu a přátelé, tak přežije všechno,“ říká Marcela.

„V těchto dnech vystupuji skoro každý den. Většinou hostuji na adventních koncertech mých přátel. Poslední vystoupení mám ještě 23. prosince,“ prozradila nám zpěvačka shodou okolností v zákulisí koncertu kolegyně Magdy Malé v Betlémské kapli. „Jsem ráda, že jsem mohla vystoupit,“ nechala se slyšet Březinová.

Nechybělo ale málo a zpěvačka během večera nevydala ani hlásku. Následkem přepracovanosti a nachlazení jí začaly zlobit hlasivky a těsně před koncertem tak musela absolvovat nepříjemné obstřiky. Březinová dělala vše pro to, aby mohla vystoupit a nemusela hlavně zpívat na playback. Zvolila proto pomalejší jednodušší písně, aby její nemocné hlasivky nedostaly tolik zabrat. „Psychika dělá svoje a tak se cítím hodně vyčerpaná. Už se těším, až si během svátků odpočinu. Vypnu mobil a budu se věnovat jen sobě a rodině,“ říká Marcela. 

Jiří Čeladník , Super.cz