Marta Kubišová omezila sociální kontakt.

Marta Kubišová omezila sociální kontakt. Michaela Feuereislová

Pandemie ovlivnila i Martu Kubišovou: Zpěvačka popsala, jak teď žije

Před dvěma lety odešla Marta Kubišová (79) na zasloužený odpočinek. Na rozdíl od některých kolegyň, které se z důchodu vrátily zpátky na jeviště, ale drží národem milovaná zpěvačka slovo. Po úderu koronavirové pandemie je ale Kubišová izolovaná víc, než sama plánovala.

„No, jsem už seniorka. Snažím se držet hlavně doma a vycházím jen v nejnutnějších případech,“ svěřila Super.cz paní Marta, která chodí ven pouze se svou fenkou jorkšírského teriéra Brilly, jednou denně vyráží krmit kočky na místo vzdálené asi pět set metrů od svého domova a absolvuje návštěvy lékaře.

„Zrovna jdu od zubaře a teď mě budou čekat kontroly u praktické lékařky, kterou mám novou,“ říká zpěvačka, která se potýká se zdravotními problémy. „Když už myslím, že jsem dobrá, tak se objeví něco nového. Každou chvíli něco. Je to takový nepřetržitý řetězec,“ povzdechla si paní Marta a jedním dechem dodala: „Stáří není pro zbabělce.“

Se svými spřátelenými sousedy v domě je zpěvačka v kontaktu jen na bezpečnou vzdálenost. „Občas si něco předáváme, ale jen na dálku a s rouškou,“ vysvětluje.

Marta Kubišová exkluzivně promluvila o smrti kamarádky Kamily Moučkové (✝92)

Pravidelně se vídá pouze s dcerou Kateřinou, která ji navštěvuje. „Představte si, že jsem teď náhodou potkala kamarádku, která mi říkala, že už gratulovala mé dceři k svátku. Já jsem si ani neuvědomila, že má Káťa svátek,“ smála se Marta Kubišová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků