Kamila Nývltová má roční fenu stafforda. Super.cz

Křehká zpěvačka Kamila Nývltová radí, jak zvládnout výcvik bojového plemene: Funguje zvýšený hlas a pamlsky

Když se její přítel Pepa před rokem rozhodl, že ji překvapí a pořídil jim štěně amerického stafordšírského teriéra, nebyla zpěvačka Kamila Nývltová (33) zprvu úplně nadšená. Nejenže pochybovala, že bude mít na psa čas, navíc jde o bojové plemeno náročné na výcvik, jak svěřila v rozhovoru pro Super.cz. Teď je ale Emička její miláček.

My jsme se za "rodinkou" vypravili do Podkrkonoší, kde Kamila nyní tráví hodně času s maminkou, tátou a mladším bráškou, její pes samozřejmě nesmí chybět. Ema je ještě rozjívená puberťačka, která dala pořádně zabrat dalším dvěma fenkám v domácnosti jejích rodičů. "Stalo se, že ji pokousala retrívřice, takže musela na šití, ale už spolu skvěle vycházejí," ujistila Super.cz zpěvačka.

Kamila Nývltová tráví nouzový stav u rodičů v Podkrkonoší: Tohle je teď její království

Společně jsme vyrazili na procházku do lesa, kde nám Kamila ukázala, jak Ema poslouchá. "Se cvičákem jsme začali hodně brzy, už v jejích dvou měsících. Je nutné s ní mít výdrž a pevnou vůli. Když jí dáte povel, musíte dbát na to, aby ho udělala, i když musíte zvýšit hlas. Myslím, že jsme to docela zvládli. Hodně zafungovaly i pamlsky," míní. "Teď ji ale musíme držet zkrátka, protože má něco s klouby a v půlce prosince bude muset na operaci," svěřila její panička. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků