Karolina Gudasová Neuvirthová slaví české Vánoce. Super.cz

Ani po letech strávených v Americe k nim Santa Claus nesmí. Na Štědrý den ale zpěvačka připravuje švédský pokrm

Celkem čtyřikrát trávila Karolina Gudasová Neuvirthová (29) Vánoce se svým partnerem Michalem Neuvirthem v Americe. Profesionální hokejista zde měl totiž stálé angažmá. S výjimkou Halloweenu zpěvačce anglosaské obyčeje ale k srdci příliš nepřirostly.

„Jsou mi bližší české Vánoce. Američané ty svátky až příliš prožívají. Jejich Santa Claus je prostě všude, mají přizdobené domy, darují si spoustu dárků. U nás doma preferujeme, aby děti dostaly dva, tři dárky,“ řekla Super.cz zpěvačka na natáčení svého nového vánočního klipu pro svůj projekt Karol a Kvído. To probíhalo v prostorách vyhlášené kavárny, kde bylo již napečené vánoční cukroví a jiné dobroty.

Právě jídlo je pro Karolinu o svátcích důležité, nedrží se striktně českých tradic, ale je dost kosmopolitní. „Tím, že jsem vyrůstala ve Švédsku, tak jsem si osvojila salát z avokáda a kaviáru. Jinak to máme ale takové poslepované. Nemůže ale chybět kapr, řízek a bramborový salát,“ vysvětluje držitelka Thálie.

Tradice, zvyky a obyčeje preferuje ale Karolína výhradně české. O to víc ji mrzí, že se kvůli koronavirové pandemii bude muset vzdát některých činností. „Mrzí mě, že letos nepůjdeme na žádný vánoční koncert, ani třeba s dětmi do divadla na Louskáčka,“ krčí rameny. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků