Pomeje na Frekvenci 1 zachraňuje život zoufalému vdovci. Video: Frekvence 1

Poslechněte si, jak Jiří Pomeje zabránil sebevraždě muže, kterému opilý řidič zabil manželku

Exmanžel Ivety Bartošové a producent Michala Davida Jiří Pomeje (✝54) sice dostal titul Moderátor roku, spíš by si ale zasloužil indiánské jméno Ten, co v rádiu zachránil už dva sebevrahy. Poprvé se mu to povedlo hned první šichtu, kterou na Frekvenci 1 sloužil, ve čtvrtek v noci podruhé. Přemluvil nešťastného Jirku, který stál polonahý na střeše domu a chtěl si vpálit kulku do hlavy, aby za ním přijel do rádia a mezitím zavolal záchranku. Poslechněte si autentický záznam z rozhlasového vysílání.

K události došlo před druhou hodinou ranní. Pomeje sám kolikrát vyzývá posluchače, aby se mu svěřili se svými starostmi. Zoufalý muž, jenž chtěl nejspíš i pod vlivem alkoholu skoncovat se životem, tak naštěstí učinil. "Jirko, včera jsem přišel o ženu, kterou jsem měl 31 let. Zahynula při dopravní nehodě. Nevím, co mám dělat. Chodím po bytě. Stále ji hledám, mám u sebe devítku, asi si proženu hlavu kulkou. Fakt už pro mě nemá život cenu," napsal zoufalý vdovec Pomejemu. Tomu se podařilo přesvědčit muže, aby slezl ze střechy, kde s láhví v ruce polonahý stál a chystal se ukončit svůj život, aby k němu přijel taxíkem.

"Bylo to nejtěžší vysílání a jedna z nejtěžších situací v mém životě vůbec. Jirkovi je kolem šedesáti, je to udělanej chlap, žádný tintítko. ale byl absolutně zlomenej. Opilý řidič mu totiž předevčírem zabil manželku a Jirka se dostal do situace, kdy už nevěděl kudy kam, proto se chtěl zabít. Naštěstí se ozval. Táta přítelkyně Andrey je záchranář a poradil mi, abych okamžitě zavolal pomoc. K Frekvenci 1 přijely dvě sanitky a čtyři vozy po zuby ozbrojených policistů v neprůstřelných vestách a s helmami. Prosil jsem je, ať zákrok proběhne v klidu. Musím jim poděkovat, byli totiž skvělí. Když zjistili, že pistole se už zbavil, pustili mě k němu," popsal Pomeje Super.cz náročnou noc.

"Dvacet minut jsme si povídali. Říkal, že synovi se před měsícem narodila dvojčátka, a pochopil, že má pro co žít. Než si ho převzali do péče lékaři, objali jsme se a slíbili si, že si ve čtvrtek zavoláme a v pátek se uvidíme a všechno v klidu probereme. Jsem ještě teď vyčerpaný, ale šťastný. Slíbil, že tu kravinu neudělá," dodal Pomeje. Sanitka muže nakonec odvezla do Všeobecné fakultní nemocnice, kde stráví minimálně jeden den. 

David Zápal , Stáňa Seďová , Super.cz


Časová osa článků