Podivný karanténní čas nepromarnila.

Podivný karanténní čas nepromarnila. Herminapress

Po prodělání koronaviru začala budovat vlastní živobytí. Některý nábytek si sexy orientální tanečnice sama vyrábí

Vešla ve známost primárně jako manželka herce Ivana Vyskočila, následně ji mohli diváci vidět na divadle v několika hrách a vnímaná je jako orientální tanečnice. Pravdou je, ale Anife Ismet Hassan Vyskočilovou (47) v posledních letech živí hlavně její kavárna.

Jelikož dostala výpověď z nájmu v centru Prahy, využila klidového období během pandemie a vytvořila si vlastní prostor v Herinku za Prahou. Novou kavárnu si prý vysnila ve snu. „Dva dny před tím, než jsem jela do Stodoly na večeři, se mi zdálo o bílém baráku s kytkami v okně. Když mi pak majitel nabídl, abych kavárnu a vinárnu provozovala, neváhala jsem. Okna, kytky, všechno bylo. Ta kavárna mě zvala k sobě,“ říká Anife, která nový prostor zvládla vybudovat i přesto, že onemocněla nemocí covid-19. „Bohužel jsem otevřela jen na chvíli a zase jsem kvůli koroně musela zavřít,“ odkazuje se na stále platící vládní nařízení.

Anife Vyskočilová s partnerem také prodělali Covid-19: Izolace byla horší než ztráta čichu a bolest hlavy

I když má zavřeno, doma s rukama složenýma v klíně nesedí. Denně do své kavárny v Herinku dojíždí, aby tam uklízela, leštila, zařizovala, vybavovala... Nábytek jí například udělají v sousední truhlárně a ona si dokonce snaží toto řemeslo osvojit. „Truhlařinu jsem se chtěla vždycky naučit. Náš komplex je takový, že tu máme i truhlárnu. Poprosila jsem kluky, aby mě něco naučili. Vezmu si nářadí a pod jejich dohledem brousím, hobluji, řežu a dělám si nábytek do kavárny. Baví mě to,“ říká s nadšením.

Jedním z prvních hostů nebyl kupodivu její současný německý přítel Jensen, ale bývalý manžel Ivan Vyskočil. „První, kdo mě tady navštívil, byl Ivánek. Dělala jsem balkánský víkend a on přijel i se svou přítelkyní Romankou. Moc se jim tu líbilo. Přítel Jensen přišel také a můj syn, který je barista, mě tady školil na nový kávovar a byl hodně přísný.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků