Pepa Vojtek si zahrál v klipu Electric Lady Politica

Takhle slizce vypadá Pepa Vojtek v novém klipu: Některé záběry jsou drastické

Pepa Vojtek (57) a Tereza Rays jsou rockeři tělem i duší, oba jsou profesionálové ve svém oboru. Takže se vlastně dalo očekávat, že se jednoho dne pracovně propojí. Ale jakým způsobem k tomu došlo, by asi nikdo nečekal. Pepa si zahrál v druhé části Terezina klipu Trilogy s názvem Politica hodně zajímavou roli.

Je paradoxní, že tento multiprojekt, který vznikal déle než rok, se na světlo světa dere právě v tuto dobu. Jeden by řekl, že takové načasování je svým způsobem osudové. Přestože nápad vytvořit Trilogii vznikl zhruba před dvěma lety, její myšlenky a obsah jsou naprosto aktuální. V jednotlivých dílech se poukazuje na otázky mezilidských vztahů, ekologie, obavy z budoucnosti, likvidační katastrofy, strach ze ztráty osobní svobody ve spojení s manipulací a omezováním ze strany politiků. A o politické nadvládě je právě vycházející druhý díl s Pepou.

Projekt Trilogy vznikl ve spolupráci se zahraničním producentem Nigelem Lowisem a českým producentem Romanem Rossim. „Ačkoli se na tomto díle podílelo spoustu lidí, jde především o skvělou práci zpěvačky, skladatelky, kytaristky a rockerky Terezy Rays alias Electric Lady. A co se týče spolupráce s Pepou Vojtkem, chtěl jsem ho oslovit už dávno, ale nakonec je dobře, že jsem počkal až na tenhle projekt. Věříme, že Trilogy Tour, kde budou Pepa Vojtek s Electric Lady na jednom pódiu za doprovodu Českého Národního symfonického orchestru, bude tak unikátní, že osloví masu lidí. Samozřejmě, až budou možná veřejná vystoupení,“ uvedl Rossi.

„Tohle mě hodně štve. Tolik měsíců práce, tolik probděných nocí strávených ve studiu nebo střižně, a nakonec můžeme výsledky pustit jen na internetu! Jenomže, kdo tohle mohl předvídat? Na druhou stranu je alespoň obsah těch klipů neuvěřitelně aktuální," uzavřela Tereza Rays.

První díl Trilogie spatřil světlo světa již před měsícem, druhý nyní a třetí je připraven na konec roku. Zájem je o něj i v zahraničí. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků