Vychází reedice vánoční desky Karla Gotta z roku 1995

Vychází reedice vánoční desky Karla Gotta z roku 1995 Foto: GoJa

Karel Gott (✝80) v té nejlepší formě: František Janeček vzdal hold kamarádovi vydáním jeho nejkrásnějších vánočních písní

Teprve před pár dny se posluchači dozvěděli, že Karel Gott (✝80) stihl ještě natočit vánoční duet s Richardem Krajčem (44). Milovníci jeho písní mají ale možnost vrátit se do doby, kdy byl Gott ve své nejlepší pěvecké formě a nazpíval celé vánoční album, které nyní vychází v reedici.

Desku Zázrak vánoční, která vyšla v roce 1995, vydává jeho dlouholetý spolupracovník a životní kamarád, producent František Janeček (77) jako poctu a hold Gottovu mistrovskému hlasu. "Takhle ho chci slyšet pořád, když byl ještě v plné síle, a chtěl bych zprostředkovat, aby ho tak slyšeli i ostatní," svěřil Super.cz důvod, proč se rozhodl desku znovu vydat.

Vánoce a vánoční písně Karel Gott miloval. "V době, kdy vyšla tahle deska, byl ještě svobodný, obcházel kamarády, ke mně většinou zavítal na Boží hod nebo na Štěpána a nikdy nezapomněl na dárky pro všechny kolem sebe. Já od něj většinou dostával porcelán, který sbírám, já pro něj míval obrazy," vzpomínal Janeček.

Kryštof a Karel Gott: Píseň Vánoční

Universal Music

"Škoda, že je dnes taková doba, která brání setkávání lidí, které k Vánocům patří. A obávám se, že třeba takové milé a přátelské návštěvy, které jsme zažívali ve starých časech, letos asi možné nebudou. Tak snad aspoň ta deska, kterou lze zakoupit jen online, k vánoční atmosféře alespoň trochu přispěje," doufá Janeček. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků