Připravuje se na hypnoporod.

Připravuje se na hypnoporod. Foto: Vlaďka Jandíková

Krásná modelka touží po hypnoporodu. Dítě chce přivést na svět jako vévodkyně Kate

Už za měsíc přivede Tereza Jelínková na svět svého prvního potomka. Modelka, která rozjela kariéru hlavně v zámoří, by ráda podstoupila hypnoporod, který prý zvolila i vévodkyně Kate.

„Jedná se o přirozený porod bez lékařské intervence,“ popsala Tereza techniku, která oslovila i její kolegyni Moniku Kolouchovou.

Rodit tímto způsobem Jelínková dlouho zvažovala. „S manželem jsme měli celodenní seminář s dulou a lektorkou hypnoporodu. Prochází se všechny fáze porodu, správné dýchání, a hlavně pozitivní přístup k porodu. Je to jediná bolest, která má smysl. Připravuje partnera, jak se k rodící ženě chovat a jaké všechny psychické fáze mohou nastat,“ popisuje Tereza a jedním dechem dodává: „Během příprav nám ukazovali nejlepší pozice pro porod. Učili nás afirmace, které pomáhají.“

Jelínková vždy tíhla k přirozenosti. „Celý život se snažím léčit přírodně a tradiční celostní medicínou. Celkově jsem proti práškům. Myslím si, že porod může probíhat bez zbytečného zásahu doktora, pokud je žena v psychickém klidu," říká Tereza, která nyní medituje a cvičí těhotenskou jógu.

Modelka se ale neotáčí zády ke klasické medicíně a lékařům nechává poslední slovo. „Půjdu do toho samozřejmě jen v případě, pokud bude vše v pořádku. Rozhodně bych například nerodila doma. Chtěla jsem u porodu i dulu, ale bohužel v současné situaci kvůli covidu to nepůjde,“ krčí rameny.

O takových fotkách celý život snila: Krásná modelka se pár týdnů před porodem svlékla

Modelka a její manžel se snaží na velký den připravit. „S manželem jsme podstoupili soukromý seminář a roli duly převezme on. Tak snad to zvládne. Myslím si, že je důležité, aby u porodu byli oba, když byli i u početí,“ směje se Tereza Jelínková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků