Cvičit se dá i bez činek...

Nevymlouvejte se na zavřená fitka. Trenér hollywoodských i českých hvězd vám dá do těla

Není potřeba se v nouzovém stavu vymlouvat na zavřené posilovny. Kdo chce, může si zacvičit v domácím prostředí nebo venku, pokud to podzimní počasí dovolí.

Super.cz pro vás ve spolupráci s profesionálním trenérem připravil návod, jak si dát do těla i v domácí karanténě. „Ke cvičení nepotřebujete špičkově vybavená fitcentra, nadupané posilovny. Úžasný a funkční odporový trénink jde udělat i bez činek a strojů. Naše vlastní tělo nám k tomu umí výborně posloužit," láká ke cvičení s vlastní vahou sympatický Martin Košťál.

„V dnešní karanténní době, kdy je nemožné se dostat do posilovny nebo je složité se dostat na hřiště, může vám posilování s vlastní vahou poskytnout rychlý trénink i doma,“ říká trenér, který trénoval hollywoodské hvězdy, jako je herečka Daryl Hannah a herci Cliff Curtis či Tom Hardy.

Sestra Krainové motivuje svým cvičením na sociálních sítích tisíce lidí. Pletou si ji se slavnou příbuznou?

„Další výhodou těchto tréninků je bezpečnost. Existuje zde velmi malé riziko zranění ve srovnání s používáním činek. Nikdy ale nemizí! To ovšem neznamená, že můžete bezpečně vynechat zahřátí. Cvičení s vlastní hmotností lze také snadno kombinovat do kruhového tréninku. Nepotřebujete činky, stroje, stačí vám tělo,“ dodává Košťál, který v Česku trénoval s hokejisty Patrikem Eliášem, Romanem Hamrlíkem, Martinem Havlátem, závodníkem Janem Charouzem či olympijskou vítězkou ve veslování Miroslavou Knapkovou.

Karanténu zasvětil cvičení: Nejstarší soutěžící Tváře se svlékl a pochlubil se výsledky

A co je při cvičení nejdůležitější? „Ve všem, v každém sportu používejte hlavu a rozum! Ať to cvičí,“ říká sympatický trenér. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků