Moderátor Petr Suchoň se během pondělního vysílání Televizních novin ostře pustil do prezidenta České lékařské komory. Video: TV Nova

Rozjitřené emoce přišly Petra Suchoně draho. Víme, jak dlouho se moderátor neobjeví na obrazovce

Už krátce po odvysílání pondělních Televizních novin, v nichž se v rozhovoru o nakupování lidí na farmářských trzích moderátor Petr Suchoň pustil do prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, vedení televize s omluvou uvedlo, že šlo o selhání a že z toho vyvodí důsledky.

Ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve čtvrtek TV Nova oznámila, že Suchoně z hlavní zpravodajské relace na čas stahuje.

„Potvrzujeme, že Petra Suchoně diváci v Televizních novinách nějakou dobu neuvidí,“ napsal Super.cz PR koordinátor Vojtěch Boháček. „Půjde o cca měsíc,“ upřesnil později.

Sám Suchoň se krátce po odvysílání pondělních zpráv omluvil, a to jak divákům, tak i Kubkovi. „Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl,“ uvedl v prohlášení s tím, že Kubek jeho omluvu přijal.

Několikrát také zdůraznil, že z jeho strany nešlo o zpochybňování opatření proti covidu či zlehčování práce lékařů. „NIKDY! NIKDY! NIKDY jsem nezpochybňoval a nezlehčoval práci lékařů, sester a celého zdravotnického personálu. Jste hrdinové, nejen v době COVIDU,“ napsal na sociální síti. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků