Nadržení muži vůbec nerozumějí ženským gestům a mimice

Muži často přeceňují ženskou touhu po nich, ještě horší jsou ale ve čtení ženských gest a mimiky, když jsou sexuálně nadržení. Pak totiž pouhý úsměv projevující zdvořilostní sympatie považují za nabídku k sexu. Přitom výzkumů potvrzujících neschopnost mužů správně interpretovat ženská gesta jsou tisíce.

„Naše studie ale systematicky zkoumá individuální rozdíly,“ tvrdí psycholožka Carin Perilloux z University of Texas. Ve své experimentální studii sledovala dvě stovky mužů a žen při tzv. rychlém randění, kdy mají dvojice na sebe tři minuty, během nichž se představí a seznámí, pak se partneři prohodí, až se vymění všichni muži se všemi ženami. A po každém takovém tříminutovém sezení si oba protějšky poznamenají, zda mají o dotyčného zájem.

Před samotnými konverzacemi musely pokusné osoby ve studii doktorky Perilloux vypracovat dotazník, v němž sami hodnotily svou atraktivitu a určily míru touhy po krátkodobém sexuálním románku. Po každé konverzaci hodnotily u protějšku fyzickou přitažlivost a projevený sexuální zájem.

Z výsledků je jasné, že muži, kteří uváděli, že velmi touží po krátkodobém sexuálním románku, velmi přeceňovali projevený sexuální zájem žen. Zatímco takoví muži po konverzaci s ženou uváděli, že dotyčná má o ně velký zájem, z odpovědí té ženy bylo patrné, že nikoli.

„Zajímavé je, že muži, kteří byli ženami hodnoceni jako velmi atraktivní, nechybovali v odhadování své sexuální žádanosti. Čím atraktivnější ale pro jednoho muže jistá žena byla, tím hůře odhadoval její sexuální zájem. Ženy navíc často velmi podceňovaly mužský zájem,“ tvrdí Perilloux. 

Famous


Časová osa článků