Nebe přichází s klipem k písni Neviditelný.

Spoluautor poslední písně Karla Gotta dokončil text tohoto songu v protialkoholní léčebně

Ještě neuběhly ani dva měsíce momentu, co kapela Nebe ve spolupráci s populárním šéfkuchařem Přemkem Forejtem vypustila singl Stella, a havířovská parta přichází s další písní. Do svého doposud nejvtipnějšího videa obsadili hvězdu nejen ostravské herecké scény, herce Štěpána Kozuba.

Zajímavé je, že píseň s názvem Neviditelný vznikala několik let. „Demo k této písni je staré nejméně dva roky, ale dotáhli jsme jej až s novou sestavou. Skladba získala pořádný groove a máme velkou radost z toho, jak ve finále zní. Žánrově jsme se pustili do zcela jiných vod, než tomu bylo v minulosti, a s novým basákem v kapele dostal song tu správnou šťávu,” popisuje kytarista a režisér videa Štěpán Petrů.

Ten také vybral hlavního protagonistu. „Štěpána jsem viděl na představení Tři tygři v době, kdy byli se svou show v úplných začátcích. Několik dní po představení mě napadl námět klipu přímo pro Štěpána. Nikdo jiný by jeho roli hrát nemohl. Kdyby řekl, že v klipu hrát nechce, nevznikl by,“ dodává Petrů.

Samotné video, ve kterém se mimo jiné objevují fotbalisté Baníku Ostrava v čele s kapitánem Janem Laštůvkou nebo zpěvačka Heidi Janků, má zajímavé pozadí. Kapela totiž klip původně vytvořila na úplně jinou píseň.

„Natáčení probíhalo už před dvěma lety a vlivem mnoha okolností, které se kolem kapely za tu dobu staly, spatří světlo světa až nyní,” vysvětluje Petr Harazin. Frontman kapely, který je mj. autorem textu poslední písně Karla Gotta (✝80) Srdce nehasnou, dokončil text písně během svého pobytu v opavské protialkoholní léčebně.

„Bylo to v době těsně před propuštěním z blázince, na začátku úplně nové životní etapy. Nechtěl jsem opouštět téma závislosti a po melancholické písni Kvit jsem toužil napsat ještě jednu píseň, avšak z jiného úhlu pohledu na svůj vlastní příběh,” vzpomíná Harazin.

Celý videoklip byl natáčen v okolí Havířova a Ostravy, tedy měst, kde kapela i herec působí. „Kluky jsem potkal několikrát na představení v našem divadle Mír. Lidsky jsme si sedli, slovo dalo slovo a natočili jsme, snad nejen pro nás, zábavný kus,” dodává Kozub. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků