Radka

Radka Herminapress

Slovenská muzikálová kráska se pustila do české vlády: Snad nás nenechají chcípnout hlady, vzkázala drsně

Muzikálová zpěvačka a herečka Radka Pavlovčinová (34) je v šoku. I když žije dlouhá léta v Česku a platí zde daně i veškerá zdravotní a sociální pojištění, nemá šanci dostat podporu státu v rámci programu Covid kultura 2. Důvodem je to, že u nás nemá trvalé bydliště.

"Mám tu přechodné bydliště, ale všechny ostatní podmínky splňuji. Platím veškeré odvody, práci mám jen tady v Česku. Kontaktovala jsem Ministerstvo průmyslu a obchodu, ale na informační lince jsem žádné informace nezjistila. Neuměli mi poradit. Řekli mi, abych napsala email na Ministerstvo kultury, na ten mi ale nikdo neodpověděl," řekla na Instastories Pavlovčinová.

Zpěvačka s největším úsměvem je stále single: Jací muži u ni mají šanci?

"Mám tady přechodné bydliště sedm let, v tuto chvíli není možné kvůli opatřením trvalý pobyt vybavit. Mohla bych ho teoreticky dostat na konci ledna, a to už by bylo pozdě," zoufá zpěvačka a herečka.

"Nepříjde mi správné, abychom na to neměli nárok, když tady odvádíme daně, pojištění, žijeme tu. Není to morálně v pořádku, je to hloupé. Snad nás tu nenechají chcípnout hlady," dodala rázně Radka. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků