Adventní vinný kalendář

Prosinec není jen ve znamení vánoční pohody, dárků a rodinných setkání. Ale je to také období plné shánění dárků na poslední chvíli, stresu, shonu či případně pracovního vypětí. V době, kdy jsme byli děti a neměli takovéto starosti, těšili jsme se na každý nový den prosince, kdy jsme si „vyloupávali” čokoládu z adventního kalendáře a vyhlíželi co bude pod stromečkem...Ale děti už nejsme...a nikdo nám čokoládový adventní kalendář už nedává (předpokládáme:). I přesto máme pro Vás dospělé plnohodnotnou náhražku za čokoládu - víno!!! Na letošní konec roku jsme si pro vás připravili hned 2 velikosti adventního vinného kalendáře a 4 jeho varianty. Menší kalendáře obsahují 24 lahviček o objemu 0,187L (skoro dvě „deci“), větší verze pak regulérní lahve 0,75L. Navíc k nim jako bonus i dřevěný stojan, aby lahve bylo kde uskladnit či vystavit. Další rozdíly jsou také ve složení jednotlivých vín. Nyní ke všem variantám detailněji.
Mini kalendář klasický

Mini kalendář klasický

Adventní vinný kalendář v klasické mini verzi prošel letos výraznou změnou designu a jedná se o skutečný dárkový předmět. 24 malých lahviček (0,187L) je zabaleno v designovém kartonu. Každé políčko s vínem je označeno dnem určeným k otevření vína. A tak podobnost s tradičním čokoládovým adventním kalendářem je téměř dokonalá. Ve své klasické verzi tento kalendáře obsahuje francouzská vína z Bordeaux. Aby to bylo spravedlivé pro příznivce bílých i červených vín, je to rozděleno přesně půl na půl. Obsahuje tedy 12 malých lahviček červeného Bordeaux rouge Beau Rivage 0,187L a 12 bílých alternativ Bordeaux blanc Beau Rivage.

Koupit
nyní na www.kupmeto.cz
Mini kalendář mix světa

Mini kalendář mix světa

Druhá verze adventního kalendáře obsahuje více druhů vína. Sortiment je tedy pestřejší a obsahuje ve výrazném zastoupení i moravská vína. Celkově zde najdeme 8 druhů vína. Každé je tedy zastoupeno 3 lahvičkami. Kromě výše uvedených Bordeaux se můžete těšit na Frankovku, Müller Thurgau a Rulandské bílé z Habánských sklepů, Müller Thurgau a Frankovku z Valtic a Frankovku ze Sommelier Selekt. Design adventního vinného kalendáře je stejný jako v případě klasické verze.

Koupit
nyní na www.kupmeto.cz
Velký adventní vinný kalendář pro milovníky vína

Velký adventní vinný kalendář pro milovníky vína

Pokud to s vínem myslíte vážně, není čas na malé lahvičky, ale skutečné lahve. Tedy o objemu 0,75L. Ty obsahují oba velké kalendáře. Kromě 24 lahví z Moravy, Francie, Itálie, Chile či Argentiny k nim dostane rovnou i dřevěný stojan, do kterého si lahve můžete uložit, navíc každé víno má na sobě číslovanou kartičku s naším doporučením, kdy láhev otevřít a v neposlední řadě také kompletní seznam a popis vín, která tato sada obsahuje a den, kdy je (podle nás) ideální jej otevřít. Sortiment kalendáře obsahuje tato vína: Jižní Morava: František Mádl Veltlínské zelené, Zlomek & Vávra Rulandské bílé, Sonberk Ryzlink Rýnský, Zlomek & Vávra Chardonnay. Francie: Chardonnay, červené a bílé Gaskoňsko, červený Luberon, Bordeaux, rosé z Provence, Merlot z jižní Francie, Syrah a Chardonnay z jižní Francie, dva sauvignony a jedno polosladké víno Itálie: Červené a bílé víno ze Sicílie, Primitivo, šumivé víno Španělsko: Tempranillo Nový svět: Chardonnay a Shiraz z Austráliee, Cabernet z Chile.

Koupit
nyní na www.kupmeto.cz
Velký adventní vinný kalendář pro znalce

Velký adventní vinný kalendář pro znalce

Na vrcholu naší nabídky adventních kalendářů pro dospělé je tento, jednoduše nazvaný „znalce“. Princip je totožný jako u předchozí varianty – pro milovníky vína, jen sortiment vín je o kategorii výše. Tato sada obsahuje tato vína: Jižní Morava: Sonberk Pálava, Sonberk Ryzlink rýnský, Na Soutoku Rulandské šedé, Zlomek a Vávra Chardonnay, Volařík Ryzlink vlašský Sauvignon blanc, Na Soutoku Sauvignon blanc, Baloun Svatovavřinecké Francie: Červené víno z údolí Rhony, Bordeaux, výběrové víno z jižní Francie, Chardonnay, polosladké bílé víno z Gaskoňska, Riesling z Alsaska, bílé víno z údolí Rhony, růžové z Provence a šumivý Cremant Itálie: Chianti riserva, červené víno ze Sicílie a Muškát z Piemontu Španělsko: červené Tempranillo Nový svět: Carmenere a Chardonnay z Chile, Malbec z Argentiny, Sauvignon z Jižní Afriky

Koupit
nyní na www.kupmeto.cz

Časová osa článků