Emma Rose Doherty

Emma Rose Doherty Profimedia.cz

Posměšky kvůli postavě a stud ji dohnaly k depresím, ale rozhodla se to změnit. Podívejte se, co mladá dívka dokázala

Třiadvacetiletá Emma Rose Doherty z britského Bathu za sebou má silný příběh. Zažila posměšky kvůli velikosti 14, naší dvaačtyřicítce, i poruchu zvanou ortorexie a podvýživu. Naštěstí našla ten správný balanc.

Jako teenagerka se Emma snažila schovat před světem. Posměšky spolužáků, kteří jí nadávali do velryb, a stud za baculatou postavu vedly až k tomu, že se u ní začaly projevovat úzkosti a deprese. „Moje duševní zdraví trpělo a mezi 12 a 16 lety jsem brala antidepresiva,“ svěřila. V té době vážila 71 kilo.

Známý režisér musí přetáčet seriál, kde i hrál: Ze 170 kil zhubl na metrák a takhle teď vypadá

„Pamatuju si, že jsem byla s matkou a sestrou na prázdninách a cítila jsem se velmi nejistá. Nechtěla jsem nosit šortky, a plavky už vůbec ne. Viděla jsem ostatní dívky, které si prázdniny užívaly, a já si pomyslela, proč celý svůj život řeším, jak vypadám, místo toho, abych si ho také užívala,“ vyprávěla Emma, dnes nadšená fitnesska.

Její vášeň pro fitness začala nenápadně, návštěvou malé posilovny. Z někdejšího strašáka se postupem času stala záliba, jíž teď Doherty vyplňuje značnou část svého času. Pětkrát týdně chodí na silový trénink, jednou týdně na box a hodně toho nachodí.

Co se stravování týče, i v tom za sebou má dlouhou cestu. Z nezdravých pokrmů šla Emma do dalšího extrému a vypěstovala si poruchu zvanou ortorexie. Jde o posedlost zdravou stravou, kdy si člověk ale zakazuje i potraviny, které potřebuje. Naštěstí si to včas uvědomila. „Začala jsem studovat živiny a rozložení těla a zvládla jsem tu nemoc sama překonat,“ říká pyšně.

Ta proměna je úžasná! Slavná komička je tři kila od vysněné váhy. Fanouškem těchto křivek je i mladý pohledný milionář

Dnes Emma provozuje online koučink a poradenství. „Pomáhám dalším mladým ženám otevřít se svému potenciálu. Stát se silnějšími, vypadat co nejlépe a jíst skvělá jídla.“ 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků