Jiří Menzel s manželkou Olgou

Jiří Menzel s manželkou Olgou Michaela Feuereislová

Jiří Menzel (✝82) už byl pohřben. Přesně, jak si přál

Režisér Jiří Menzel (✝82) si nepřál veřejný pohřeb. Jeho manželka Olga Menzelová (45) mu poslední přání splnila. Pohřeb režiséra tak již proběhl.

„Pohřeb proběhl velmi rychle,“ řekla Expresu Menzelová s tím, že se ohrazuje proti některým tvrzením, že neplní manželovo přání. Pro režiséra totiž na pátek plánuje pietní akt, a někteří lidé si mysleli, že se jedná o klasický pohřeb.

Vzpomínka Olgy Menzelové na Jiřího Menzela

Instagram Olgy Menzelové

„Jasně píšu, že si Jirka nepřál pohřeb. Tohle je rozloučení, aby lidé měli možnost si to v sobě ukončit. Není to proti jeho vůli. Nebudou tam ostatky ani rakev. To, co jsem slíbila, splním,“ dodala Menzelová.

Pietní akt se v pátek koná v pražském Rudolfinu. Lidé se budou moci zapsat do kondolenčních knih, poslouchat hudbu z Menzelových filmů a na režiséra tak hezky zavzpomínat. Podle Menzelové lidé nemají nosit smuteční věnce a na režiséra vzpomínat s úsměvem, tak jak by si to nejvíc přál.

ČTĚTE TAKÉ: Luxus na každém kroku: Podívejte se do bytu, kde žila Olga Menzelová s manželem Jiřím a dětmi

Jiří Menzel zemřel minulou sobotu. Na podzim roku 2017 byl hospitalizován kvůli infekci mozku, prodělal operaci a byl v umělém spánku. Po několikaměsíční léčbě, kdy se jeho zdravotní stav zlepšil, se následně vrátil domů ke své ženě a dcerám Aničce a Evičce, se kterými byl do posledních chvil. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků