Spodní prádlo královny Alžběty jde do dražby

13. prosince 2010 13:37

Spodní prádlo čtyřiaosmdesátileté královny Alžběty II. jde do dražby. Bavlněné kalhotky krémové barvy s tmavším vzorem na nohavičkách nesoucí královský monogram by podle odborníků mohly být vydraženy za cenu kolem 6 000 liber (cca 180 000 Kč). Kdy dražba proběhne, není známo.

Kalhotky dostal před čtyřiceti lety americký playboy Joseph de Bicske Dobronyi od přítele. Ten je podle údajů listu Daily Mail našel v soukromém letadle, které královna používala během návštěvy jihoamerického Chile v roce 1968.

Dobronyi v červnu zemřel a předměty z jeho dědictví teď bude dražit americká aukční síň Hanson's Auctioneers. Kromě královniných kalhotek bude ke koupi i celá řada exotických předmětů včetně luxusních aut, kožešiny vzácných zvířat a sbírka hotelových klíčů.

Není jasné, jestli Alžběta II. dané kalhotky někdy nosila, a její mluvčí se k podobné věci samozřejmě nevyjádří. Pokud by ale byly prodány za očekávanou cenu, šlo by o zatím nejdražší kousek britského královského prádla. Před dvěma lety změnily majitele ohromné podvlékačky královny Viktorie, ale ty vynesly "pouhých" 4 500 liber (cca 135 000 Kč).

Dobronyi, mezi přáteli známý jako "Sepi", byl maďarského původu. Ve své době byl velmi populární a chodil s takovými kráskami jako Raquel Welchová, Eva Gaborová, Ava Gardnerová a Brigitte Bardotová.