Jiří Menzel s rodinou Video: Instagram Olgy Menzelové

Dojemné záběry ze života Jiřího Menzela (†82): Olga zveřejnila šťastné chvilky s manželem a dcerami

V neděli večer se filmový svět dozvěděl smutnou zprávu. Ve věku 82 let zemřel oscarový režisér Jiří Menzel (✝82). Do filmového nebe odešel tvůrce snímků Ostře sledované vlaky, Postřižiny nebo Na samotě u lesa již v sobotu 5. září. O jeho odchodu informovala manželka Olga Menzelová (44), která byla se svým mužem do posledních chvil.

„Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek,“ napsala ve smutném prohlášení Olga Menzelová na sociální síti a přidala video se společnými vzpomínkami.

Na záběrech z rodinného života Jiřího Menzela zaznamenala, jak se svými dcerami sleduje v objetí svůj snímek Rozmarné léto, nebo jak jim čte před spaním pohádky. Nechybí ani dojemné snímky z prvních chvil s dětmi, záběry z nemocnice, kam se v roce 2017 po infekci mozku dostal, ale i to, jak si poslední roky života s rodinou užíval.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel oscarový režisér Jiří Menzel (†82): Manželku Olgu opustil doma v jejím náručí! 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků