Ivana Gottová

Ivana Gottová Michaela Feuereislová

Ivana Gottová prolomila hradbu mlčení! První slova po dlouhých měsících vás překvapí

Ivana Gottová (47) komunikovala s veřejností především skrz mluvčí Anetu Stolzovou. Nyní sama promluvila. Vyjádřila se k chystané autobiografii Karla Gotta (✝80), která měla vyjít letos na podzim. Bohužel pro fanoušky se tak nestane a vydání je odloženo.

"Protože se jedná o jedinečnou autobiografii výjimečného člověka, je mou povinností, jak jsem manželovi slíbila, dostát svému závazku, a to je, že kniha bude nejen po textové, ale i po grafické a obrazové stránce stejně nevšední a upřímná, jako byl Karlův život. Tak široké pojetí a precizní zpracování ovšem vyžadují mnoho času, kterého se nám, i s ohledem na další projekty věnované mému manželovi, bohužel nedostává," napsala ve svém vyjádření Ivana.

ČTĚTE TAKÉ: Někdo nechal zmrazit instagramový účet Karla Gotta. Hyenismus nezná mezí, zlobí se fanoušci

"Je mi upřímně líto, že vás musím zklamat (snad jenom na chvíli), když nyní oznámím, že jsme s mými spolupracovníky po dlouhé a zralé úvaze dospěli k nelehkému rozhodnutí, a to posunout vydání knihy na březen příštího roku. Vím, že se na ni mnozí těšíte a netrpělivě její vydání očekáváte," vysvětluje Ivana Gottová.

Vdova po Karlu Gottovi, který odešel loni 1. října sdělila, že autobiografie zpěváka bude jedinečná a unikátní. Dle svých slov manželovi slíbila, že knihu, kterou se v posledních letech života zabýval, dotáhne do takové podoby, aby s ní byl spokojen. "Většinu fotografií, stejně jako obal publikace a její název spolu se všemi kapitolami, Karel schválil. Snímky se probíral ještě v září minulého roku, kdy už musel svůj čas trávit ponejvíce jen doma ve svém křesle či na lůžku," zavzpomínala Ivana, na poslední měsíce jeho života.

Trailer k filmu Karel

Bontonfilm

"Zároveň mi dal souhlas, aby jeho obdivovatelé a čtenáři blíže nahlédli do jeho umělecké tvořivé duše také skrz jeho kresby, ručně psané poznámky a texty písní, stejně tak do dětských let, o kterých podávají autentické svědectví jeho vysvědčení a školní poznámky," napsala ve svém vyjádření Ivana Gottová, která doma nalezla také artefakty, které se do knihy rozhodla přidat.

"Po manželově odchodu jsem při třídění archivu nalézala další a další vzácné artefakty a doklady, o kterých jsem okamžitě věděla, že by v knize neměly chybět, a ze kterých, pevně věřím, budou mít manželovi fanoušci radost minimálně stejnou, jako mám já," dodala vdova po Karlu Gottovi. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků