Hana a Karel Heřmánkovi

Hana a Karel Heřmánkovi Michaela Feuereislová

Karel Heřmánek po 30 letech končí s vedením svého divadla. Víme, proč a komu funkci předá

Principál Divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek (74) spolu s manželkou a bývalou televizní hlasatelkou Hanou Heřmánkovou (59) neskrývají obavy z nadcházející divadelní sezony. Tu předchozí totiž silně zasáhl koronavirus. Přípravy na premiéry nových představení se pozastavily, herci i ostatní zaměstnanci zůstali bez práce, divadlo bez příjmů.

Proto i tisková konference k nadcházející sezoně, kde jsme se s manželským párem setkali, dostala podtitul Tahle sezona se nezvrtne, podle jedné z nejoblíbenějších činoher z jejich repertoáru, která má název: Hra, která se zvrtla.

„Nechceme stát s rukama za zády, ale naopak se postavit všem protivenstvím a s pevnou vírou v naše diváky, kteří, jak doufáme, přijdou do divadla a podpoří nás, se pokusíme, aby se ta příští sezona nezvrtla,“ řekla Super.cz Hana Heřmánková.

Na principálovi divadla Karlu Heřmánkovi bylo znát, že ho poslední měsíce značně demotivovaly a unavily. Jeho manželka nám potvrdila, že se po uvážení rozhodl předat svou funkci mladší generaci, a to synům Karlovi a Josefovi, aby se mohl věnovat hlavně herectví, režírování a vnoučatům.

ČTĚTE TAKÉ: Nikol Kouklová a Karel Heřmánek odhalí v divadle zákulisí z vlastní ložnice: Je to hodně intimní, máme výhodu, že jsme manželé

Přesto neztrácí víru, že se zablýskne na lepší časy. „Věříme, že se nám podaří získat konečně nějaké prostředky od města, od státu. Uvidíme, co bude ta výzva Covid 1 Kultura a Covid 2, která je přislíbená, znamenat,“ vysvětluje Hana Heřmánková. „V tuto dobu hledáme mecenáše a sponzory, kteří by nám toto nelehké období pomohli překonat. Musím říct, že plány na tu příští sezonu máme krásné, a myslím, že se nemáme za co stydět a je na čem stavět. Chystáme muzikál Cabaret, Iliadu, krásnou moderní americkou hru na motivy Homéra, v režii Guye Robertse,“ láká diváky manželka Karla Heřmánka. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků