Bára Jánová

Bára Jánová Foto: Jan Tůma pro Glanc

Jsi hubená jak papír, naž*r se, slýchává hvězda Slunečné. Lidé si neuvědomují, že to může ublížit, říká herečka

Herečka Bára Jánová (33), známá ze seriálu Slunečná, je ke svým fanouškům na sociálních sítích nebývale upřímná. Už před časem se rozepsala o tom, že často čelí hejtům na svou hubenou postavu, a stejně tak s fanoušky sdílela informaci, že dochází na terapie. Chce, aby její profil zůstal reálný a odrážel skutečnost. „Instagram je hodně nereálný, lidé tam dávají svoje ideální životy a život přece není ideální,“ říká Bára.

Jánová si je vědoma, že sociální sítě mají velký vliv, na mladé lidi obzvlášť. „Vzhledem k tomu, že moje cílovka jsou hodně teenageři a lidi v takovým kritickým věku, kdy je hodně věcí ovlivňuje, tak se snažím je ovlivňovat pozitivně,“ řekla během focení pro časopis Glanc.

I proto se rozepsala o kritice, které kvůli své hubenosti často čelí. „Schytávala jsem to už na základce, na obchodce. Zkrátka tu štíhlost máme v rodině. A schytávám to i teď, protože lidi mají pocit, že hubeným se to říct může – jsi hubená jak papír a nažer se – a neuvědomují si, že to může ublížit stejně jako lidem, kteří jsou obézní,“ říká herečka.

ČTĚTE TAKÉ: Hvězda seriálu Slunečná bojuje s hubeností a označují ji za anorektičku. Bára Jánová promluvila

Velkou diskuzi Bára rozpoutala i na základě svého sdělení, že dochází na terapie. „To přišlo zcela spontánně, když jsem jela z terapie. Je mi po tom vždy tak dobře, jsem taková uzemněná, vypovídaná, mám srovnaný myšlenky, tak jsem to napsala, a vlastně jsem moc neuvažovala nad tím, že to může být pro někoho hraniční příspěvek,“ dodala Jánová.

Její nejnovější snímky vznikly v pražské botanické zahradě, jejich autorem je Jan Tůma. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků