První záběry z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel Video: Bontonfilm

Čermák, Hofmann, Švehlík i Pechlát si dokazují, že nejsou s*áči: Podívejte se na první záběry z komedie Patrika Hartla

Filmová adaptace knižního hitu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel se přesně na Štědrý den dostane do kin. Autor se také zhostil samotné režie a do hlavních rolí čtyř kamarádů, kteří řeší svůj nedokonalý život obsadil Martina Pechláta, Davida Švehlíka, Hynka Čermáka a Martina Hofmanna (45).

První záběry ukazují, že ve filmu o vtipné scény nebude nouze. Na začátku příběhu si parta kamarádů ve středním věku přiznává, že nežije tak, jak si představovali. Svou krizi se rozhodnou vyřešit provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly.

Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdový chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není s*áč...

„Film bude o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Láká mě filmové vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje svůj snímek Patrik Hartl. „Jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jak malej kluk.“

K filmové podobě napsal Patrik Hartl i scénář a připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čeká i pár překvapení. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků