Kateřina Marie Tichá - Sami

Skládá hudbu, píše texty a na kameře jí to výjimečně sluší. Mladá česká písničkářka čerpá inspiraci ve vztazích

Na hudební scéně není nováčkem, hit Tančíme spolu vydala Kateřina Marie Tichá už v roce 2013. Poté ji ke spolupráci oslovil rapper Lipo a vznikl singl Do města přišla zima, a fanoušci ji znají také ze spolupráce s kapelou Jelen. Nyní pětadvacetiletá česká písničkářka představuje klip k písni Sami, která je předzvěstí jejího debutového alba.

„Můj první singl Sami je o vztahu dvou lidí. O tom, že i ve dvou můžete být sami,“ říká Kateřina, kterou k napsání písně inspirovala její vlastní zkušenost. „Právě ten moment ve vztahu, kdy se ztratí radost, ale člověk nemá sílu to změnit, a tak stojí na místě s tím druhým, a přitom úplně sám.“

Kateřina si zahrála i hlavní roli v klipu, za jehož scénářem a režií stojí Jonáš LIPO Červinka.

„Vycházel jsem hlavně z Kateřininy originality, která je na poměry současné české mainstreamové hudby nebývalá,“ míní Červinka. „Estetika periferie města, kterou mám osobně hodně rád, mi v tomto případě krásně zapadla do celkového konceptu a bylo to nakonec jedno z těch natáčení, které jsem si moc užil. Navíc jsme u Kateřiny odhalili i zajímavý herecký potenciál, který celý dojem z klipu podle mě ještě umocnil,“ dodal.

Album Sami vyjde v říjnu. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků