Na dokončení pohádky ze staroslovanského prostředí nejsou peníze. V popředí Pavel Nový a Martin Stránský

Na dokončení pohádky ze staroslovanského prostředí nejsou peníze. V popředí Pavel Nový a Martin Stránský Foto: archiv Bontonfilm

Takhle vypadají Polívka, Čtvrtníček a Dvořák jako staří slovanští bohové: Na dokončení pohádky ale nejsou peníze

Nová česká pohádka Největší dar je založena na staré slovanské mytologii, osudy obyčejných lidí v ní ovlivňují prastaří pohanští bohové jako je Perun, Radegast, Veles nebo Černobog. Na vše dohlíží nejvyšší bůh Svarožic v podání Bolka Polívky (71). Tak nějak by zněla upoutávka, kdyby se s filmem šlo do kina.

Ani síla a přízeň slovanských bohů si ovšem neporadila s epidemií koronaviru a ekonomickými následky, které donutily některé významné partnery filmu odstoupit od spolupráce. Tvůrci filmu se proto rozhodli obrátit na diváky a veřejnost se žádostí o podporu prostřednictvím služby HitHit.

„Pošlete nějakou tu kačku, ať je tahle pohádka dobře nabarvená a sestříhaná, ať je dokončená a může jít do světa, stojí to za to,“ vyzývá bůh hromu a blesku Perun s tváří Petra Čtvrtníčka. K němu se přidali i další herci včetně půvabné Sabiny Rojkové, která ztvárňuje hlavní dívčí roli. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků