Jiří Krampol Super.cz

Jiří Krampol řidičák ještě má, ale za volant nesedl už roky. Řídit kvůli invaliditě nemůže ani jeho žena

Už od května Jiří Krampol (82) natáčí film Stáří není pro sraby a s prací po boku svých hereckých kolegů a pod režisérskou taktovkou Tomáše Magnuska je spokojený. Jako bonus si užil to, že se mohl díky společnému natáčecímu dnu posadit do motokáry s legendárním závodníkem Emersonem Fittipaldim.

"Bylo to milé překvapení. Je to příjemný člověk a potvrzuje jednu věc, že když někdo v životě opravdu něčeho dosáhl, tak je naprosto normální a skromný a žádný vůl. A projet se s ním bylo úžasný, ty zatáčky řezal na milimetry přesně. Je vidět, že to umí," pochvaloval si herec.

ČTĚTE TAKÉ: Jedna z největších světových hvězd F1 je v Praze: Tohle je závodníkova nádherná třetí manželka a jejich děti

Sám už roky za volant neusedl, i když řidičský průkaz prý pořád má. "Měli jsme dokonce dvě auta, jednoho džípa, se kterým jsem jezdil já, a takovou malou prašivku, se kterým jezdila žena, ale ta kvůli zmrzačenému rameni už řídit nemůže vůbec. Je invalida. A na co bych já měl auto, když bydlíme v centru? Na kšefty mě dovezou, někam se dobelhám a když někam potřebuju, vezmu si taxíka. Zjistil jsem, že se to vyplatí," míní Krampol. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků