Jan Skopeček

Jan Skopeček Profimedia.cz

Zemřel děda z Kameňáku Jan Skopeček (✝94)

Zářijových 95. narozenin se nedožil. Odešel jeden z posledních bardů svojí generace, Jan Skopeček, jak uvedla televize CNN Prima News. Svoje poslední roky prožil herec v domově důchodců téměř o samotě. Před časem si postěžoval, že všichni jeho kamarádi už jsou mrtví a téměř nikdo jej nenavštěvuje.

Na veřejnosti se objevil naposledy před třemi roky, kdy zakládající člen Divadla Pod Palmovkou na Pražském Hradě převzal vyznamenání od prezidenta republiky.

ČTĚTE TAKÉ: To je smůla! Jan Skopeček (92) přišel o státní vyznamenání od prezidenta

Skopeček za svou dlouhou hereckou kariéru ztvárnil řadu malých, ale zato významných rolí. Hrál například v seriálu Tři chlapi v chalupě, Sňatky z rozumu, Hříšní lidé města pražského či v pohádce S čerty nejsou žerty.  Nezapomenutelný byl například jako děda z populárního Kameňáku a vidět jsme ho mohli i v sérii Bobule.

Zemřel v Nemocnici Na Bulovce, kde byl hospitalizován.

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v Litoměřicích. Byl jedním ze zakládajících členů libeňského Divadla pod Palmovkou, kde hrál přes šedesát let. Jeho ženou byla přes šedesát let Věra Tichánková (✝93), která zemřela v roce 2014. Jejich dcera Marie žije spolu s vnoučaty i pravnoučaty ve Francii. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků