Kanye West

Kanye West Profimedia.cz

Kandidát na prezidenta USA Kanye West se hroutil při projevu: Málem jsem zabil vlastní dceru, vzlykal

Že Kanye West (45) promuje veškeré své projekty kontroverzními vyjádřeními, které většinou vyvolají skandál, není novinkou. Bohužel tento způsob proma nešťastně zvolil i tentokrát během prvního shromáždění na podporu své prezidentské kampaně. Během bizarního projevu se zhroutil a propukl v pláč, když mluvil o své rodině.

Aniž by to s věcí nějak souviselo, mezi vzlyky sdělil, že když jeho dnes již manželka Kim Kardashian (42) v roce 2013 otěhotněla, zvažovali potrat. „Málem jsem zabil vlastní dceru!“ naříkal West, kterému prý až sám Bůh dal znamení, že to není dobré rozhodnutí.

ČTĚTE TAKÉ: Kim Kardashian první dámou USA? Kanye West si dal jointa a oznámil kandidaturu na prezidenta

Bůh mu prý poslal zprávu, když pracoval na počítači v hotelu v Paříži. „Obrazovka byla najednou černobílá a Bůh mi řekl, že pokud chci pos*at jeho vizi, pose*e tu mou."

K příběhu Kanye dodal, že by mu nevadilo, pokud by se s ním po jeho výrocích Kim chtěla rozvést, protože prý alespoň přivedli na svět North. West během projevu vzdal hold i své zesnulé matce, která odmítla jít na potrat, když čekala jeho, a její partner na ni nálehal.

„Moje matka mi zachránila život. Otec mě nechtěl, protože neměl čas. Vůbec bych tu nebyl, kdyby nebylo jí,“ doplnil.

ČTĚTE TAKÉ: Po přepadení Kim Kardashian je na dně i její manžel: Kanye West nečekaně zrušil turné a skončil v nemocnici

West strávil většinu času řečněním proti potratům. Jeho manželka se k jeho prvnímu shromáždění zatím nevyjádřila. Kandidaturu Westa doposud nepodpořila ani na sociálních sítích. Do poslední chvíle v podstatě nikomu nebylo jasné, jestli kandidaturu rapper vůbec myslí vážně.

West trpí bipolární poruchou. Psychické problémy mimo jiné vedly v roce 2016 k jeho zhroucení. Nějakou dobu pobyl v psychiatrické léčebně a musel zrušit přes 20 koncertů z tehdejšího turné. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků