Rottrová se loučí s pódiem.

Rottrová se loučí s pódiem. Foto: Hermina

To je vážně k pláči! Rottrová si nechce nechat vymluvit konec kariéry

Koncertem v pražské Tesla Areně předevčírem nezakončovala Marie Rottrová (78) pouze své turné s názvem Vše nejlepší tour 2011, ale také čtyřicet pět let trvající koncertní kariéru.

„Jsem přesvědčená o tom, že právě dozrál čas k tomu přestat koncertovat. Na tomto rozhodnutí se nic nezmění. Budu zpívat už jen jako host,“ svěřila se nám ostravská Lady Soul po skončení koncertu, na kterém zazněly všechny její zásadní hity. Vitální zpěvačku, které lidé hádají o dvacet let méně, se od jejího rozhodnutí snaží přemluvit její nejbližší přátelé. „Marjánka by měla zpívat dál. Ona má ještě tolik síly a energie, že by byl nesmysl končit,“ nechal se slyšet přímo na jevišti zpěvaččin dvorní skladatel Jaroslav Wykrent (68), který byl jedním z hostů koncertu.

Autorovi jejích největších hitů přitakal další vystupující Petr Spálený (67). „Marie je nejlepší zpěvačka v Evropě. Byl by hřích, kdyby přestala koncertovat,“ podněcoval i on diváky v hledišti.

Rottrová se těší, že si po turné odpočine. „Budu se věnovat svým blízkým a sobě. Konkrétní plány ale nemám. Chci si v klidu užít svátky,“ říká Rottrová. Jediným pevným plánem je návštěva syna v Kanadě. „Chystám se tam ale až na jaře. Počkám si na lepší počasí,“ říká soulová diva. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků