Michaela Nosková poprvé darovala krev

Michaela Nosková poprvé darovala krev Foto: Tomáš Martínek

Nosková poprvé darovala krev, konečně prošla zdravotními testy

Zpěvačka Míša Nosková (38) poprvé v životě darovala krev. Pokoušela se o to v minulosti několikrát, ale její krev nikdy neprošla testy. Se zpěvačkou šla na dobrovolný odběr řada dalších osobností.

Dobročinná akce známých tváří se uskutečnila ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Problematika dárcovství krve není mnoha osobnostem cizí, a proto se rozhodly, že si udělají čas a společně podpoří dobrou věc.

České hvězdy se sešly na transfuzním oddělení a po odběru vzorku krve, vyplnění informativního dotazníku a konzultaci s lékařem darovaly po 450 mililitrech krve.

Míša Nosková přišla i se svojí půlroční dcerou Eliškou. Ta je ukázkovým dítětem, a tak maminčino počínání i ruch na transfuzním oddělení poklidně celou dobu pozorovala a pózování fotografům se jí velmi zalíbilo.

„Chtěla jsem darovat krev už dříve, ale když jsem byla těhotná, tak jsem nemohla a následně jsem kvůli kojení také nesplnila kritéria. Dnes to byla moje premiéra,“ řekla Nosková.

Mnohokrát už daroval krev Muž roku 2010 Jan Hájek. I když měl kvůli pracovnímu vytížení problémy s termínem, nakonec z rodné Břeclavi dorazil.

"Hodně cestuji, mám zajímavé pracovní nabídky na focení a občas jezdím i do Vídně. K tomu se ještě věnuji podnikání. S časem je to horší, ale krev daruji pravidelně už několik let a jsem rád, že dnes ji mohu darovat spolu s ostatními,“ uvedl Hájek.

Na akci Českého červeného kříže k odběru krve dorazili také missky Lucie Smatanová, Hana Věrná, Eva Čerešňáková, nová Česká Miss Earth 2011 Šárka Cojocarová, modelka Nikol Moravcová, zpěvák Vilém Čok, Michael Foret a moderátor Petr Vágner (44) s manželkou. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků