Nigella Lawson

Nigella Lawson Profimedia.cz

Nejslavnější kuchařka světa tvrdí: Jezte tuky a cukry. Řeknu vám proč!

13. prosince 2011 5:55

Nejslavnější televizní kuchtička Nigella Lawson provokuje v jednapadesáti mladistvým vzhledem a věčným opakováním svého motta: „Másla není nikdy dost!“ Ne nadarmo se také jejím pořadům o vaření říká „gastroporno“. S jídlem se totiž dokáže před kamerou opravdu mazlit a dietology přitom dovádět k šílenství. Teď ale svou lásku k dobrotám ještě vystupňovala, nechala se nafotit na obálku magazínu Stylist s obličejem lascivně skrápěným soleným karamelem. A hovořila o tuku, cukru a soli – nepřátelích zdravé stravy – jako o „nejsvětější trojici“.

„Přijala jsem stanovisko, že jen málo lidí na tomto světě má ten luxus, aby mu bylo blaze z potěšení… Pravda je, že u mnoha lidí vytváří sebezapírání dokonalou agonii, ale já mezi ně nepatřím. Pro mě prostě 'víc' znamená opravdu víc, nechci zažívat potěšení jen trochu, chci se v potěšení utápět, velkolepě a vděčně, dokud trvá,“ prozradila v interview pro Stylist Nigella.

Na obálku časopisu se nechala vyfotit s obličejem pokrytým soleným karamelem, který považuje v současnosti za svou největší lásku. První setkání s touto pochoutkou popsala takto: „Kdybych byla v kresleném filmu, mé oči by se vyboulily, z hlavy by mi začaly vyzařovat hvězdičky a já bych si jako vlk začala olizovat rty pokryté slinami. Nebyl by to hezký výjev, ale obávám se, že by to byl dokonalý popis toho, co by se opravdu dělo.“ 

Famous