Anna Slováčková využívá i alternativní způsoby léčby. Super.cz

Po dalších chemoterapiích ji čeká i ozařování: V boji s rakovinou se ale Slováčková nespoléhá jen na západní medicínu

Jsou to již čtyři roky, co Anna Julie Slováčková (26) bojuje s rakovinou prsu. Lékaři u zpěvačky zjistili nezhoubný nádor poté, co si nahmatala bulku. Loni se při pravidelné kontrole ukázalo, že se nemoc vrátila a výsledky tentokrát odhalily rakovinu. Slováčková podstoupila operaci a sérii chemoterapií. Nyní prochází další fází léčby.

„Mám za sebou medikaci v podobě další chemoterapie v prášcích. Doufám, že stačilo jen jedno kolo a nebude se to opakovat. Teď mě čeká ozařování. Doufám, že mě nic nového nepřekvapí a že to je všechno za mnou,“ říká statečná zpěvačka, která se prý nesnaží dívat příliš do budoucna a žije hlavně přítomností.

Dcera herečky Dagmar Patrasové a saxofonisty Felixe Slováčka je otevřená kombinaci klasické západní medicíny s alternativními přístupy. „Jsem přesvědčená o tom, že spousta nemocí vzniká na základě psychiky. Přemýšlím proto o různých duševních cestách,“ říká.

V tomto ohledu je velkou podporou její otec Felix Slováček. „Táta mě zásobuje různými potravinovými doplňky. Byla jsem v jeho péči. Kmenovými buňkami, houbami, placentou. Věřím tomu, že to určitě pomůže,“ dodává Slováčková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků