Horváthová má podezřele blízko ke svému hereckému kolegovi Václavu Jílkovi. Video: MONOSKOPBAND

Hvězda seriálu Cesty domů, jak ji neznáte: Horváthová zkrásněla v retro stylu osmdesátek

Nejspíš ji znáte z divadla, nebo ze seriálů Specialisté, Dáma a Král, Cesty domů či Zázraky života. Petra Horváthová ale není pouze herečkou. Jako celá řada jejích kolegyň se věnuje také zpěvu. Aktuálně se svou kapelou Monoskop přichází s klipem k písni Spojení. Podle mladé umělkyně je píseň „O sblížení, třeba i náhodném, napětí, touze a hrách. O tom, o čem se při setkání nemusí mluvit, ale cítíte jej od prvního okamžiku.”

Píseň vznikala pro kapelu netradičně pouze ve spolupráci Horváthové s baskytaristou Ondřejem Dvořákem. „Člověku se líp nad písničkou hádá, když u toho nejsou další svědci,” smála se sympatická černovláska a pokračovala: „Ale v podstatě jsme se u toho hodně bavili a snažili jsme udržet v písničce nadhled a atmosféru mejdanu.”

Dvořák k tomu dodává: „Hodně jsme si hráli s retro stylizací. Nějak nám to sedlo k atmosféře, kterou jsme chtěli sdělit.“ Kapela Monoskop ale nezapře ani svůj klasický zvuk a písní na chvíli problesknou pro ni typické zasněné plochy nebo nástroje jako zvonkohra či housle.

Klip k singlu natočil režisér a výtvarník Prokop Wilhelm, který je dlouholetým spojencem kapely. Hlavních rolí se společně s Horváthovou ujali její kolegové herci Václav Jílek, Jiřina Anna Daňhelová a Štěpán Dostal. Jaký večírek v autě rozjeli, už uvidíte sami ve videu. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků