Peter Pecha manželku Kateřinu škrtil jenom z legrace.

Peter Pecha manželku Kateřinu škrtil jenom z legrace. Foto: archiv ALSA

Tohle škrcení byla jen legrace: Po 11 letech to u muzikálového páru pořád klape

Poslední dobou se často vtipkuje o tom, že rozvodoví advokáti budou mít po karanténě pré. Proč? Protože lidé byli donuceni spolu trávit víc času, než byli zvyklí, a to prostě občas nedělá dobrotu. Důkazem, že to tak vždy být nemusí, jsou herečka a zpěvačka Kateřina Pechová a její manžel, zpěvák a muzikálový herec Peter Pecha (33).

Potkali jsme je na focení charitativního kalendáře, který letos už počtvrté připravuje spolek ALSA. Ten zajišťuje komplexní pomoc a asistenci pro pacienty s ALS, neboli amyotrofickou laterální sklerózou, a jejich rodiny. Pár se před objektivem fotografky Alžběty Jungrové pěkně rozdováděl.

Kateřina s Peterem na focení kalendáře dorazili plní energie. Poznali se už na JAMU jako studenti a chodili spolu devět let, než se minulé léto vzali na pomezí Čech a Slovenska, aby tím symbolizovali český původ Kateřiny a slovenský Petera. Zamilovanost se ale ani po letech nevytratila, kočkovali se při focení jako děti. „Jsme spolu zvyklí zkoušet a hrát, bereme to už oba jako přirozenost,“ uvedla věci na pravou míru Kateřina.

Kateřina Pechová jako herečka a zpěvačka kvůli koronavirové krizi přišla o práci téměř ze dne na den. Kateřina ale nepropadla trudomyslnosti – našla si práci v prodejně dětské obuvi a ve volných chvílích namlouvala příběhy kocoura Mikeše od Josefa Lady a nahrávala je na YouTube. „Kocourek Mikeš je moje nejmilovanější kniha z dětství a tak jsem chtěla pro radost pár dílů natočit. Je to hlavně pro děti, mám je moc ráda, v minulosti jsem dokonce chodila na brigádu jako pomocná síla do jesliček,“ svěřila se Kateřina.

S manželem Petrem jsou oba mimo jiné muzikáloví herci a několikrát na jevišti vystoupili spolu. Zpěv jim koluje v krvi, Kateřina se však věnuje i jiným koníčkům. „Nedávno jsme spolu nazpívali duet známé písničky Imagine od Johna Lennona, která zní v jednom z našich představení. Hudbě se doma věnuje víc Péťa než já. Začala jsem víc vařit a péct a navíc miluju knihy, takže jsem konečně přečetla ty, na které před tím nebyl čas,“ doplnila.

Že je u Pechů doma stále slyšet zpěv, potvrdil i Peter. „Zpívám si pořád! Nedokážu si život bez zpěvu a hudby vůbec představit. V tuhle chvíli připravuji svůj sólový hudební debut a s hudebním producentem Marcusem Tranem, se kterým spolupracuji, jsme teď měli trochu víc času se tomu věnovat. Už se nemůžu dočkat finální verze a ohlasu u lidí,“ upřesnil Peter.

Zpěvák má část rodiny na Slovensku, proto ho mrzelo, že se s ní nemohl osobně vídat. „Bohužel se kvůli práci na Slovensko nedostanu často. Mrzelo mě to teď nějak víc, protože ten čas by byl, ale… Na druhou stranu jsem rodiče a dědečka naučil používat videohovory, takže jsme si často volali a viděli se. Ten pocit, že za nimi nemůžu jet, mě dost trápil,“ řekl Peter.

Spolek ALSA se jako jediný v Čechách stará o pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou. Na 12. září připravuje spolek druhý ročník Prague City Swim. Cílem projektu je spojit stovky plavců, kteří chtějí prostřednictvím plavání přispět na výzkum vývoje léku proti doposud nevyléčitelné nemoci ALS. A 8. října se uskuteční „Koncert hvězd proti bezmoci“ včetně křtu kalendáře 2021. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků