Zuzana Kubíčková Super.cz

Šije kostýmy pro burlesky, ale i slavné krásky. Sledujte, co si nejspíš brzy oblékne Maxová, Schneiderová či Čvančarová

Měla uspořádat jednu z největších módních show v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku co do velikosti prostoru a předváděných modelů. Vzhledem k tomu, že byl módní svátek zrušen kvůli pandemii nového typu koronaviru, tak Zuzana Kubíčková změnila koncept prezentace svých aktuálních kousků. Jeden z největších talentů české módní scény zkombinoval svou couture a ready to wear linii a vše propojil.

„Karanténa nás postihla týden před plánovanou přehlídkou. I tak jsme ale pokračovali v práci na kolekci, která se nakonec rozrostla,“ uvedla na prezentaci kolekce ve svém ateliéru Kubíčková. „Tím, že nebyla přehlídka, tak mi přišlo jako dobrý nápad ukázat, jak to u nás funguje. Zákaznicím totiž většinou šijeme nejen věci pro speciální příležitosti, ale i na denní nošení,“ říká Kubíčková, jejíž modely milují Tereza Maxová (49), Jitka Schneiderová (48), Jana Plodková (39), Jitka Čvančarová (43) nebo Karolína Kurková. (37)

ČTĚTE TAKÉ: Jitka Čvančarová oslnila na Českém lvu: V róbě zdůrazňující křivky byla nepřehlédnutelná

Éterická módní návrhářka je pověstná svým smyslem pro detail a úzkostlivě dbá na jejich propracovanost. Tentokrát se v její kolekci objevuje celá řada třpytivých prvků, které doposud využívala spíše na kostýmech pro burleskní tanečnice, pro které sama ráda tvoří odvážné kostýmy.

Vysoká krejčovina se u ní prolíná do kousků určených na každodenní nošení. „Těžko se dá říct, kde to začíná a kde to končí. Modely, které jsou lehce třpytivé, mohou být klidně použité na běžné nošení a není to jen výsadou speciálních kostýmů,“ říká Zuzana Kubíčková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků