Angelina Jolie

Angelina Jolie Profimedia.cz

Angelina Jolie sdílela dojemnou vzpomínku na maminku, která podlehla rakovině

Angelina Jolie (47) zavzpomínala na svou zesnulou maminku, herečku Marcheline Bertrand, která do roku 2007 statečně bojovala s rakovinou prsu a vaječníku. V nové eseji pro The New York Times se Angelina rozepsala mimo jiné i o tom, jak ji maminčina smrt ovlivnila.

„Přišla jsem o matku krátce po třicítce, a když se ohlédnu zpátky, vidím, jak moc mě její smrt změnila,“ píše oscarová herečka. „Byla to náhlá a velká změna. Přijít o matčinu lásku je, jako by vám někdo vyrval deku, která vás celý život chránila před světem.“

Po rozchodu s hercem Jonem Voightem se Bertrand stala svobodnou matkou dvou dětí. Místo herectví se tak zaměřila na péči o rodinu. Po její smrti Angelina přestala cítit potřebnou ochranu, kterou jí a jejímu bratrovi matka po celé dětství poskytovala.

„V průběhu let jsem sama utrpěla ztráty v mnoha aspektech života. A bolely mě víc, než bych kdy řekla, že budou,“ narážela na své soukromí známá filantropka.

Angelina je matkou šesti potomků, z nichž polovina je adoptovaná. Kromě dalších charitativních činností, které většinou zahrnují pomoc dětem a svobodným matkám, zastává herečka úřad nejvyššího komisaře pro uprchlíky pod záštitou OSN. I proto se rozepsala o matkách z uprchlických táborů.

„Každá matka si nejprve slíbí, že své děti ochrání, ať se stane cokoliv. Položí za ně život, pokud to bude nutné. Nic není tragičtější, než když je utlačovaná a poražená. Vzdávám hold všem matkám, které si připadají zoufalé, ale přesto dětem věnují poslední zbytky energie, poslední jídlo nebo přikrývku. A pro všechny, kteří oplakávají své maminky, doufám, že ve vzpomínkách najdete sílu,“ dodala na závěr dojemného textu. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků