Mahulena Bočanová

Mahulena Bočanová Michaela Feuereislová

Jsme my herci líní paraziti? Mahulena Bočanová poslala drsný, ale upřímný vzkaz

Herečku Mahulenu Bočanovou (54) stejně jako řadu jejích kolegů vytočil názor některých lidí, že umělci v současné době nejvíc řvou, že jsou bez práce. Podle nich jsou líní a pracují za obrovské peníze. Tak teď nemají kňourat. Bočanová se na to rozhodla reagovat.

"Rozmohl se nám tady takový nešvar. Prý jsme my herci líní jako vši a parazitujeme za velký prachy na společnosti. Takže asi takhle, stručný průřez dne průměrné herečky, matky, pro představu," uvedla Mahulena na sociální síť a popsala svůj běžný den.

"5.00 ráno budíček, kafe a v 5.15 nasednout do auta a hodina cesty na druhý konec Prahy do ateliéru Ordinace v růžové zahradě, doufající, že mi splaskne ksicht za tu hoďku, než půjdu na kameru. Po padesátce už by holky měly točit až odpoledne. Pak zařídit odvoz dcery do školy a ze školy, pakliže nemůžu já, a hlídání. Točím buď celý den od šesti do šesti, to když hraju večer v Praze. Když hraju v jiných městech, tak točím do 15 hodin a v 16 hodin odjezd autokarem s ostatními kolegy z centra Prahy do místa, kde hrajeme. Návrat kolem půlnoci, přelezu do svého auta a jedu hodinu domů. Ideální je si v noci uklidit a uvařit na druhý den, když dcera chrní, alespoň se mi u toho nemotá. Jo, je autistka, o to je péče zajímavější," píše Bočanová.

"Když nehrajete večer divadlo a máte kliku, že vás osloví, tak volný den využijete k moderaci různých akcí. Když máte kliku a točíte film, musíte skloubit natáčecí dny seriálu a filmu. Raději spíte 3-4 hodiny denně. Dále je běžné, že dopoledne (bezplatně samozřejmě) denně od 10-14 hodin zkoušíte novou hru, zkoušení trvá 2-3 měsíce, než dojde k premiéře. Pak teprve dostáváte honorář za odehraná představení. Také je samozřejmě normální se ke všemu starat o rodinu, domácnost, ani toho psa se mi utratit nechce, takže musí ven a jíst. Učení textů je fakt drobnost, to většinou lidi zajímá, jak si ty texty všechny můžeme pamatovat," říká se svým pověstným humorem.

A dodává, že ji překvapuje, že herci únavou a stresem zatím nevymřeli.

"My paraziti. Baví nás to. Je nutnost vymezit si čas na děti a rodinu, v tomto směru jsem nekompromisní, u mě extrémní nutnost, ale o odpočinku se s mojí dcerou zrovna úplně mluvit nedá. Nevadí. Miluju ji. Ano, máme o prázdninách volno jako školní děti. Dva měsíce. Zasloužené volno, neplacené volno, protože celý rok jedeme běžně pět zaměstnání najednou, i dabing můžete stihnout ráno před zkouškou," popisuje herečka s tím, že je také běžné, že herci hrají v několika divadlech a je tak, i vzhledem k výše zmíněnému, náročné vše skloubit, uživit se a nezešílet.

"Ano, stojí to za to. Je to život kočovný a vyčerpávající, a rozhodně nemá nic společného s leností!" dodala rázně Bočanová. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků