Antonín Procházka už se těší, až bude moci sundat roušku.

Antonín Procházka už se těší, až bude moci sundat roušku. Foto: TV Nova

Doufám, že diváci chápou, že je to sranda, říká představitel prudiče a „okresního blba“ v Ulici

Herec a režisér Antonín Procházka je jedním z protagonistů Ulice v karanténě, která se natáčí za zvýšených bezpečnostních opatření a samozřejmě v rouškách. On sám už se nemůže dočkat dne, kdy ústenku konečně sundá. „Budu první, kdo tuhle dečku z obličeje shodí, až to půjde,“ těší se.

Dosavadní měsíc a půl v karanténě Procházka využil k psaní divadelní hry a také k utužování rodinných vztahů. „Naštěstí moje žena má stejný smysl pro humor jako já, dcera taky, hodně se nasmějeme. Hrajeme vědomostní hry a u toho se hádáme a současně se bavíme. Naší dceři je 14 let, docela si jí teď užíváme, protože nám brzy frnkne z domu,“ říká herec.

Už méně si užívá charakter své role ve zmíněném seriálu, postavu Petra Kaštana popisuje jako „okresního blba“. „Ten chlap je mi proti srsti, usurpuje lidi a je otravnej jak činže. Kaštan má teď dost času, protože jeho prodejna je zavřená. A tak krouží ulicí a kontroluje, jestli všichni dodržují pravidla a prudí. Doufám, že diváci pochopí, že je to sranda. Já jsem totiž ve skutečnosti strašně roztomilý, k ženám chovám úctu a neotravuju,“ ubezpečuje Procházka. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků