J. K. Rowling

J. K. Rowling Profimedia.cz

Sledujte, co autorka Harryho Pottera provedla se svou knihovnou. Tohle dělají jen sociopati, napsal jí fanoušek

Autorka fantastického světa Harryho Pottera, spisovatelka J. K. Rowling, se rozhodla zkrátit si v izolaci čas reorganizací knihovny. O výsledek se podělila s fanoušky na sociálních sítích s tím, že šlo o „velmi uklidňující karanténní aktivitu“.

Knihy roztřídila podle barev, což zaujalo mnoho jejích fanoušků. Nové uspořádání na videu, které sdílela, zhlédlo víc než milión lidí. Jeden z nich spisovatelce sice vzkázal, že podle barev knížky třídí jen sociopati, ji to ale nevykolejilo: „Udělala jsem to poprvé a je to velmi uspokojující,“ odpověděla.

Těm, kteří na záběrech nenašli její nejslavnější dílo, pak napsala, že knihy o Harrym Potterovi samozřejmě doma má, jen v jiných částech knihovny. Plné regály, které lze vidět, jsou jen zlomkem spisovatelčiny knižní sbírky.

Při reorganizaci knih se jí povedla i jedna nepříjemnost. První italské vydání prvního dílu Harryho Pottera polila kokosovým olejem. Mrzí ji to o to víc, že jde o její oblíbený přebal, jak svěřila. „Je tak podivný. Proč krysí hlava? A proč obrovská krysa se šátkem? Ilustrátora jsem nikdy nepotkala, takže stále nevím,“ napsala.

Kromě příběhů o Harrym Potterovi má Rowling na kontě mj. „učebnici“ Fantastická zvířata a kde je najít, Bajky Barda Beedleho nebo román Prázdné místo. Pod pseudonymem Robert Galbraith píše detektivní příběhy s hrdinou Cormoranem Stikem. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků