Jilly Lenau dala své srdce maminkám: spolek Maminy s rakovinou je parta obdivuhodných žen!

Před několika měsíci Paruky Jilly Lenau začalo spolupracovat se spolkem Maminy s rakovinou, založený mladou maminkou Šárkou Šteinochrovou, jejíž vlastní příběh nás tak ohromil, že jsme si jistí, že tahle odvážná žena zvládne vše, do čeho se pustí.
Spolek Maminy s rakovinou jsou parta obdivuhodných žen

Spolek Maminy s rakovinou jsou parta obdivuhodných žen Foto: PARUKY JILLY LENAU

Vše začalo jednou zprávou na Instagramu - zakladatelka spolku Maminy s rakovinou Šárka Šteinochrová si v době své onkologické léčby koupila paruku právě v našem e-shopu a protože s ní byla moc spokojená, tak když náhodou narazila na naše sociální sítě, zkusila nám napsat a představit svůj projekt.

Šárka z Mamin s rakovinou nám vstoupila do cesty přesně v okamžiku, kdy jsme se jako značka a firma Paruky Jilly Lenau rozmýšleli, kam se posunout dál, kde být prospěšní. Tehdy jsme celkem krátce na svých sítích propagovali webináře transformační koučky Kateřiny Černé o duševním zdraví a cítili přitom, že to je teprve začátek, že určitě můžeme účinně pomáhat v dalších oblastech.

Sešli jsme se Šárkou a z jejího vyprávění nás mrazilo a zároveň jsme žasli nad její energií. Vývoj její vlastní nemoci, toho, co se z ní naučila, i to, jakým způsobem dokázala ze svého původně mamablogu vytvořit záchrannou síť pro jiné nemocné maminky, nás naučilo hodně i o nás samých. Navíc je třeba říci, že tehdy mnoho jejích plánů do budoucna znělo jako odvážná teorie, ale dnes, o pár měsíců později, se jich řada uskutečnila a bokem přibyl nespočet dalších!

Naším snem je vybudovat kolem naší značky komunitu.

FOTO: PARUKY JILLY LENAU

Šárka nás zkrátka šíří svých aktivit, elánem a nadšením okamžitě strhla a od té doby na její iniciativu při plánování našich vlastních aktivit často myslíme. Zapojili jsme se do projektu Putovní paruka a připravili několik soutěží. Aktuálně až do Dne matek věnujeme na konto Mamin s rakovinou sto korun z každého nákupu Paruky Jilly Lenau .

Naším snem je vybudovat kolem naší značky komunitu, kde každý příchozí najde pomoc, radu či povzbuzení. Paruky Jilly Lenau nepotřebují jen lidé trpící rakovinou – dnes jsou známy řady autoimunitních onemocnění či následky dlouhodobého stresu a traumat, které způsobují ztrátu vlasů. A někdy nejvíce pomůže, když se lidé s podobnými problémy mohou navzájem sdílet, protože potom na to nejsou úplně sami.

Šárce a jejímu úspěšnému projektu držíme palce a věříme, že podobných projektů vznikne ještě více v oblastech, kde je to potřeba, a těšíme se na další výzvy! 


Časová osa článků