Lékařům děkovali i princové George a Louis a princezna Charlotte.

Lékařům děkovali i princové George a Louis a princezna Charlotte. Profimedia.cz

I ve Velké Británii se děkuje: Hrdinům dneška tleskali Beckhamovi, Craig i královské děti včetně toho nejmenšího

Stejně jako Češi veřejně děkují lékařům, sestřičkám, hasičům, policistům, ale také prodavačům nebo pošťákům, i ve Velké Británii hrdinům dneška vzdali hold. Ve čtvrtek se v zemi rozezněl potlesk na počest tamních zdravotníků.

Připojily se i britské celebrity jako Daniel Craig s manželkou Rachel Weisz, rodina Beckhamových a tleskaly i královské děti - princové George (9) a Louis (4) a princezna Charlotte (7).

„Děkujeme všem, kteří pracují, abychom my byli v bezpečí,“ vzkazují herci v čele s Craigem na profilu James Bond 007.

„I my Beckhamovi tleskáme, abychom všem lidem ve zdravotnictví, doktorům a sestřičkám, kteří těžce pracují, abychom byli v bezpečí, vyjádřili svou vděčnost,“ uvedla Victoria (48).

„Všem doktorům, sestřičkám, pečovatelům, praktickým lékařům, farmaceutům, dobrovolníkům i jiným zaměstnancům národní zdravotní služby (NHS), kteří neúnavně pracují, aby pomohli všem zasaženým nemocí Covid-19: děkujeme,“ stojí v prohlášení Kensingtonského paláce.

Velká Británie má k pátku 27. března 11658 nakažených, 578 lidí koronaviru podlehlo.

České díky

V Česku své díky herci, zpěváci, blogeři, youtubeři a další veřejně známé osobnosti vyjádřili například ve videu, které dali dohromady blogeři David a Michal Vaníčkovi alias Dva tátové.

Dva tátové oslovili veřejně známé tváře a dali dohromady video plné díků. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků