Bývalá mluvčí Novy žije na Srí Lance, která je teď odříznutá do světa.

Bývalá mluvčí Novy žije na Srí Lance, která je teď odříznutá do světa. Foto: archiv J. Arletové

Bývalá mluvčí Novy z vlastního resortu na Srí Lance: Máme zákaz vycházení a v obchodech dochází zásoby

Mohli jsme ji vídat jako tiskovou mluvčí TV Nova, ovšem před pár lety se rozhodla dát Česku vale a s přítelkyní se odstěhovala na Srí Lanku, kde letos v zimě otevřela vlastní turistický resort Simple Peace v Tangalle. Horší dobu si Johana Arletová, dříve Brzobohatá vybrat nemohla.

Provoz se ani nestačil rozběhnout, když přišla celosvětová pandemie, která se samozřejmě dotkla i ostrova v Indickém oceánu. Srí Lanka zavřela hranice, zrušila i dubnové parlamentní volby a v některých oblastech je omezen volný pohyb obyvatel.

To nám potvrdila i Johana. "Máme zákaz vycházení. Je štěstí, že máme velký pozemek. Ubytovali jsme i několik Čechů, ať karanténu přečkají u nás," napsala nám.

Zhoršuje se i zásobování. "V obchodech není zelenina, dochází sůl a mléko. Jinak je to zatím v pořádku," svěřila. "Já vymyslela šití roušek pro vesnici a měla jsem za bránou asi 60 lidí. S tou jejich horkou krví to bylo trochu složitější, ale dala jsem to. Jen si říkám, že když nesmíme ven, tak co budou jíst ti psi na ulicích," dodala. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků