S devítiletým synem Kryšpínem se sama učí.

S devítiletým synem Kryšpínem se sama učí. Foto: archiv pořadu Spolu doma

V době karantény je Hanychová na péči o své dvě děti sama: Takto se jí daří ratolesti zabavit

Dříve bývala večírkovou princeznou, ale ty doby jsou dávno minulostí. Teď si Agáta Hanychová (37) víc než kdy dřív uvědomuje, že nejcennější je čas strávený s dětmi. Svým ratolestem také věnuje veškerou svou pozornost, protože s nimi zůstala sama. Navzdory tomu si ale matka devítiletého Kryšpína a dvouleté Mii nezoufá, ani když je zavřená škola. Nápadů, co s nimi dělat, má totiž na rozdávání. I proto se o ně dělí v novém pořadu Spolu doma internetové televize.

Hned v prvním díle se Agáta projevila jako praktická a zodpovědná samoživitelka. Vrhla se totiž na výrobu tolik potřebných roušek a do celé akce zapojila i své příbuzné, kromě syna Kryšpína také tetu. „Roušky zatím vyrábíme pro vlastní potřebu. Ráda bych ukázala nejen svým dětem, ale i všem ostatním lidem, jak je důležité je nosit a jak jednoduché je vyrobit. Není divné roušku mít, je divné chodit bez ní,“ vysvětluje Hanychová své pohnutky k natočení epizody.

Agátin syn Kryšpín už je školák, a tak modelka nesmí zanedbávat ani pravidelné procvičování základních předmětů. „Nejtěžší na učení se s Kryšpínem je zabavit mladší dceru. Z toho důvodu jsem Mie vyrobila také sešity, aby psala úkoly s námi. Je to skvělé, cítí se důležitá a sama nabádá bratra, aby se šel učit. Výroba sešitu pro tak malé dítě je jednoduchá, stačí sešívačkou sešít pár listů a je hotovo,“ popisuje Agáta osvědčenou rodičovskou taktiku.

„Ze všeho nejdůležitější je harmonogram. Ráno normálně vstát, vyčistit si zuby, převléknout se a netrávit den v pyžamu,“ radí moderátorka.

Agáta nepatří mezi příliš direktivní rodiče. „Synovi dovoluji tablet, kdykoli chce. U nás platí to, že čím víc mu ho dovoluji, tím méně ho pak zajímá. Myslím si, že v dnešní době tablet k dětem patří, a nevidím na tom nic špatného, pokud se užívá k edukaci a zábava má jasné hranice,“ upřesňuje Agáta, která inspiraci, jak se společně zabavit, čerpá hlavně z dětství.

„Má matka se vždy snažila s námi vymýšlet různé aktivity a v tom je mým vzorem. Například když jsem se nemohla naučit vyjmenovaná slova po B, vymyslela mi na to skvělou básničku. Byl bydlel obyvatel v bytě v příbytku měl nábytek a byl pěkný dobytek,“ uzavírá Hanychová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků