I Dagmar Havlová se snaží být užitečná.

I Dagmar Havlová se snaží být užitečná. Foto: Facebook D. Havlové

Roušky pro potřebné šije i Dagmar Havlová. Jako materiál slouží také prezidentské povlečení

Nejen módní návrháři se pustili do šití roušek. Nedostatkové zboží se rozhodla vytvářet také Dagmar Havlová (68). Do výroby roušek se pustila společně s garderobiérkou Divadla na Vinohradech Ivetou Vaňousovou.

„Rozhodly jsme se pomoci zdravotníkům v nemocnicích a hospicech. U mé divadelní garderobky Ivetky pro ně šijeme roušky s pár přáteli,“ komentovala snímky uveřejněné na sociální síti Facebook oblíbená herečka.

Jelikož si je vědoma toho, že je činnost velmi potřebná, tak touto formou požádala o pomoc. „Prosíme, pomohl by nám někdo tyto jednoduché roušky šít, nebo alespoň přežehlovat a stříhat? Ozvěte se na nadační e-mail nadace@vize.cz,“ vyzvala fanoušky paní Dagmar.

Bývalá první dáma poskytla materiál na roušky ze svých zásob. Dokonce se šije i z vyřazeného povlečení z doby, kdy ve vile v pražské Dělostřelecké ulici žila s prezidentem Václavem Havlem (✝75). „Může nám někdo pomoci se střiháním bavlny - našeho starého Dělostřeleckého povlečení - a šitím? Lékaři na to čekají,“ uvedla Dagmar Havlová pro změnu na svém instagramovém profilu. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků