Kateřina Kristelová

Kateřina Kristelová Foto: Filip Matušínský

Kateřina Kristelová: Prodává dům na Hluboké a stěhuje se do zahraničí

Moderátorka Kateřina Kristelová s manželem, hokejistou Martinem Tůmou, prodávají svůj dům na Hluboké. Kateřina si na venkovský život nezvykla a vrátila se do Prahy. Nyní plánují stěhování do zahraničí. Martin dostal zajímavou hokejovou nabídku.

Jak se cítíš v roli maminky?
Skvěle. A upřímně dodám, že jsem to nečekala. Všichni mě děsili, že mateřství je sice úžasná záležitost, ale taky vyčerpává a život se změní o 360 stupňů jinam, a nic už nebude jako dřív, včetně probdělých nocí atd... Pravda je, že se život změnil, ale do mnohem kvalitnější roviny. Pro mě osobně je to změna především v tom, že mám větší nadhled. Něco nevyjde? Něco se pracovně nesplnilo? Je to jedno, jsem maminka. Pocit důležitosti, který každý v šoubyznysu hledá, mám doživotně zajištěný. Mám dceru a rodinu.

Už ses zařadila na plno do pracovního procesu?
Zařadila jsem se mnohem rychleji, než jsem chtěla. V těhotenství jsem v každém rozhovoru vyhrožovala, že mě čeká spoustu měsíců, které budou jen ve znamení malé slečny Tůmové. A byl za tím ukrytý i otazník, jestli vůbec budou nabídky, jestli se nade mnou nezavře voda, jako se to stalo mnoha známým maminkám. A jak už to v životě bývá, ve finále je všechno jinak, než plánujete. Nabídky mám, a pracovat jsem začala tři týdny po porodu. Moderuji třikrát čtyřikrát do měsíce a spolupracuji na různých komerčních akcích. S malou jsme tvářemi dětského sortimentu a prázdné týdny v diáři, kterých jsem se tak bála, jsou spíš mým snem.

Kdo ti s dcerou pomáhá, máš chůvu?
Pomáhá mi moje máma, která je ale jinak sama velmi pracovně aktivní, takže vytěžovat ji až tak nemůžu. Pár tipů na chůvu mám, ale žádná mi zatím nepřirostla k srdci natolik, abych jí dovolila pravidelné hlídání. Navíc si uvědomuju, že jsem maminka já sama, a nechce se mi poslouchat od chůvy, že řekla první slabiku a udělala první krok. Určité věci s ní chci zažít já sama, takže největší porce času je a bude vždycky na mně.

S manželem, hokejistou Martinem Tůmou, jste koupili dům na Hluboké a prý se chystáte k prodeji, je to tak?
Vzhledem k přesunům mého manžela budeme asi považovat za hlavní stanoviště Prahu, kde si chceme něco pořídit, ale je ještě příliš brzy na definitivní usazení. Teď přijde na řadu s největší pravděpodobností pobyt v cizině. V Praze máme byt a vždycky to bude středobod. Jakékoliv plány s hokejistou jsou zbytečné, vždycky je všechno jinak. Kdo ví, kde budeme jednou žít a jak se rozhodneme.

Kde tedy vychováváte malou? Jak vypadá domácnost u Tůmů?
Jak vypadá? Pan Tůma hraje hokej a paní Tůmová si hraje s miminkem doma. Soužití s hokejistou není jednoduché, jeho kariéra je už od malinka na prvním místě a od manželky se očekává, že bude dotvářet rodinné prostředí. U nás je to trošku jinak a Martin je jako táta skvělý, není pro něj problém strávit s malou odpoledne a oba si to umí užít.

Claudia má za sebou vítání občánků, jaký to byl pro vás zážitek?
Claudia svůj první velký mejdan prospala a při obřadu bylo slyšet, jak hlasitě oddechuje. Byla jediná z miminek, která usnula. Od mala si všechno dělá po svém. Vítání občánků je velká sláva a bylo vtipné vidět tu skupinu mimin, kterým bylo úplně jedno, co jim kdo říká, a že jsou maminky dojaté. Claudinka vyjádřila to, co si o takových akcích myslí.

Komu je dcera podobná? Prý je na svůj věk nepřiměřeně vysoká, takže po tobě to zřejmě nebude, vid?
Kdepak, já mám 165 cm. Můj manžel dva metry a je to tedy jasné. Už teď si říkám, jak si mě v pubertě přehodí přes rameno. Prorokují jí výšku nad 175 cm. Takže už teď může být reprezentantkou v miminkovském basketbalu.

Jak si se po porodu dostávala do formy?
Rodila jsem císařským řezem, a kdo ho absolvoval, ví, že rekonvalescence je náročná. Jídlo jsem si ale začala hlídat už po příchodu z porodnice, pomalu jsem docházela na vacupress do Pretty woman figure, začala jsem s jógou a v současnosti půl roku po porodu si dopřávám zumbu, lehkou dietu a skvěle si mě dává dohromady fyzioterapeutka Lucie Krupičková, která o mě pečovala i jako o těhotnou a díky níž moje záda nedostávaly tak zabrat.

Všechna těhotenstvím nabraná kila jsou tedy pryč?
Víceméně ano, zbývá jedno poslední. Trvalo to sedm měsíců a moje rada pro maminky po porodu je: nikam nespěchejte, každé tělo se s porodem vypořádá po svém. Co někomu trvá pár měsíců, může u jiného trvat rok. Stačí pohyb s kočárkem a omezit porce jídla, tělo si poradí.

Co tě nyní čeká pracovně?
Pracovně to bude před létem docela hektické, ale pak si s rodinou vyrazíme konečně na první společnou dovolenou. Jinak mě čeká spousta celkem zajímavých focení. Dostali jsme s manželem hezkou nabídku pózovat na hodně sexy odvážných fotkách Julie Skalozub pro pánský časopis, moderuju festival filmové hudby v Poděbradech a různé křty obchodů s dětskou módou, se kterou spolupracuji, a několik pracovních nabídek má i moje dcera, která je asi nejmladší modelka na světě a patřičně hvězdně to prožívá. Kdykoliv jí tlumočím nabídku a honorář, začne prskat přesnídávku, tak uvidím, na který kšeft konečně přistoupí.

Co návrat na televizní obrazovku, nechystá se?
Po televizi se mi stýská. Projektů pro moderátory není moc, stále ještě naše šance vytěsňují spíše seriály. Mateřství mě ale odnaučilo tlačit na pilu a nechávám věci plynout. Koneckonců i v minulosti ke mně ty nejlepší nabídky přišly, když jsem nic nehrotila. Můžu říct jediné. Těším se a jsem připravená. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků