Jaká maminka, taková dcera. Super.cz

Pravnučka představitele majora Zemana také projevuje umělecké nadání. Své výstřední mamince je čím dál podobnější

Sama neustále něco tvoří, Léna Brauner ale ráda vyráží zhlédnout tvorbu konkurence. Před tím, než v Česku propukla pandemie koronaviru, výstřední umělkyně nemohla chybět na vernisáži fotografa Martina Stranky, neboť byla jednou z osobností, kterou talentovaný fotograf zvěčnil ve své poslední sérii.

„Bylo to příjemné se nechat fotit. Bylo to krásné, protože jsme až po rozhovoru a seznámení přikročili k focení. Je zajímavé, že se barevně odlišuji od ostatních fotografií a vymykám se konceptu celé série,“ s potěšením hodnotila výsledek výtvarnice, která se na fotkách objevila vedle hvězd, jako je Aňa Geislerová, Mikolas Josef či Helena Třeštíková.

O Brauner je známo, že je vnučkou herce Vladimíra Brabce (†83), kromě toho na sebe upozorňuje výtvory, které jsou často autobiografické. Nyní se hodlá představit v jiné umělecké poloze. „Pracuji na dvou albech. Začala jsem se věnovat hudebnímu projektu. Producentsky se o něj postará Jiří Burian. Ukážu tam temnější stránku svého já. Jsem si věčným objektem.

Na vernisáž do galerie Mánes doprovodila Lénu její dcera Jasmína Brauner. Zajímali jsme se o to, jestli i tuto šestiletou dívenku políbila múza. „Maluju podobně jako máma na plátno, kreslím a maluju pastelkami. Nejčastěji kreslím domy,“ svěřila se nám roztomilá holčička, která na společenský večer zvolila podobný outfit jako maminka. Jablko nepadlo daleko od stromu. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků