Česká Miss 2011 Jitka Nováčková

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková Foto: Petr Horník, Právo

Česká Miss 2011 Nováčková: Po stresech v soutěži se už nebojím maturity

Nová Česká Miss Jitka Nováčková (29) na sebe prozradila, že je již tři roky šťastně zadaná a o vztah strach nemá. Po stresech, které zažila v České Miss, prý už ani nemá strach z maturity, která ji na gymnáziu čeká za dva měsíce. "Snad budou učitelé shovívaví," usmívá se nová královna krásy.

Jitko, můžeš popsat první pocity po triumfu?
Byla jsem šťastná, nadšená, nevěřila tomu, neuvědomovala si to. Chvíli se mi chtělo brečet, chvíli smát. Doufala jsem ve vítězství asi jako každá z dívek, ale absolutně jsem to nečekala. Užívám si to.

Čím si myslíš, že jsi televizní diváky zaujala?
To by mě také zajímalo. Možná na mě bylo vidět, že si to užívám. Hrozně mě to bavilo.

Máš zkušenosti s modelingem?
Věnuji se mu aktivně od čtrnácti let. Je to fajn brigáda, výdělek při studiu. Už v devíti letech jsem ale měla jasno, že chci být modelkou.

Za dva měsíce tě čeká maturita na gymnáziu v Českých Budějovicích. Máš vůbec čas na přípravu?
Vůbec. Ve škole ale problémy nemám, známky mám v pohodě. Věřím, že to zvládnu a učitelé přivřou obě oči. Začnu na maturitě teď tvrdě pracovat. Budu toho mít nyní hodně, ale zvládnu to skloubit. Po stresech, co jsem zažila v České Miss, se popravdě maturity už nebojím, a dokonce se na ni těším.

Čekají tě povinnosti úřadující královny krásy. Plánuješ se přestěhovat do Prahy?
Zatím nevím ani, co bude zítra, takže to neřeším. Stěhovat se zřejmě budu kvůli práci, ale určitě až po maturitě.

Máš přítele? Co na něj můžeš prozradit?
Ano mám. Je o tři roky starší a chodíme spolu tři roky. Stejně jako já je Marek z Českých Budějovic a pracuje v rodinné zahradnické firmě.

Asi víš, jak dopadla většina vztahů tvých předchůdkyň. Nemáš o váš vztah strach?
Pokud přítel zkousne, že budu mít víc práce a budeme se vidět pravděpodobně méně, tak problém nebude. Samozřejmě vím, že většinu holek potkal rozchod s partnerem po soutěži, ale já našemu vztahu věřím. Doufám, že to zvládneme.

Proč ses do České Miss přihlásila? Co si od svého vítězství slibuješ?
Chtěla jsem mít víc práce, více pracovních příležitostí. Chtěla jsem zkusit, jestli na to mám. Je to úžasný pocit, jsem vážně moc šťastná. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků