Miluše Voborníková

Miluše Voborníková Profimedia.cz

Roky běží, ale hvězda sedmdesátek vypadá pořád stejně. Image nezměnila už víc jak 50 let

Sice na sklonku loňského roku oslavila sedmdesáté narozeniny, ale když se na Milušku Voborníkovou zadíváte, nejde nevidět semaforské děvče, které když se od konce šedesátých, a především v sedmdesátých letech objevilo na pódiu, muži lapali po dechu...

Voborníková navíc už přes padesát let nezměnila image, stále nosí dlouhé tmavé vlasy, které k ní patřily v dobách, kdy pěla Gimi det ding nebo Baletku Lenku, a patří k ní i dnes. Nejde jen o parádu, i když jí účes velmi sluší. Voborníková v roce 1975 přežila vážnou autonehodu, po níž jí zůstaly jizvy na hlavě - a vlasy je zakryjí.

Co se také nemění, je muž po jejím boku. S manželem Petrem Spáleným, kterého potkala v roce 1972, je dodnes, spolu také vystupují. Na akci, kde byly pořízené fotky, dorazila Voborníková v roli kmotry CD Známé/Neznámé 2 (sedmdesátky).

Stejně jako Martha a Tena Elefteriadu. „Se sestrou jsme začaly profesionálně zpívat v roce 1968 a už v roce 1969 nám vyšlo elpíčko. Ale kde jsme měly úplně první vystoupení, to už si nepamatuji. My jsme dost dlouho působily amatérsky a hrály jsme doslova všude. Kdo nás chtěl, tam jsme zpívaly,“ vzpomínala Marta Elefteriadu. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků