Muže pokálel pták, na truc si koupil los a vyhrál hlavní cenu

Novozélanďan, který si nepřál být jmenován, dokázal, že být zasažen ptačím trusem do hlavy rozhodně nemusí nutně znamenat, že máte smolný den. Poté, co ho pokálel pták, se rozhodl ověřit slova kamarádů, kteří mu řekli, že je to naopak šťastné znamení. Za zbylých pět novozélandských dolarů (65 korun) v kapse si koupil los, po jehož seškrábání zjistil, že je o 100 000 novozélandských dolarů (1,3 miliónu korun) bohatší.

Muž žijící na severu Nového Zélandu v Bay of Islands po výhře uvedl, že si los koupil jen proto, že mu kamarádi řekli, že to není exemplární ukázka obrovské smůly, ale naopak šťastné znamení.

"Říkal jsem si, že je to celé hromada nesmyslů, ale když jsem byl v trafice a měl jsem v kapse nějaké zbylé drobné, řekl jsem si, že si koupím los a vyzkouším své štěstí. Nemohl jsem uvěřit tomu, že jsem seškrábal správná čísla a vyhrál hlavní cenu," uvedl muž pro společnost provozující loterii New Zealand Lotteries.

"Je to úžasný pocit, plánuji s touto výhrou začít úplně nový život. Chci smazat všechny své dluhy a konečně si užívat života," řekl Novozélanďan, který pochází ze zemětřesením vážně zasaženého města Christchurch. Do něj se nyní plánuje vrátit.

"Tato výhra mi dala možnost alespoň trochu se podílet na přestavbě města," řekl optimisticky výherce. 

Jakub Kynčl


Časová osa článků